X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Coraz bliżej nowej płyty Lady Pank (zobacz najnowszy klip!)

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2011 13:48
Podobno na krążku "Maraton" jest romantycznie, balangowo i w starym dobrym ladypankowym stylu. Klimat ten zapowiada teledysk do pierwszego singla z płyty "Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą".

Album "Maraton" ukaże się już 13 czerwca. Muzycy Lady Pank zapowiadają, iż na nowej płycie nie bawili się w eksperymenty i wrócili do grania jakie uprawiali na swoich najlepszych krążkach takich jak "Tacy sami" czy "Lady Pank".

- Janek jest bardzo rozpoznawalnym muzykiem. Nawet jeśli użyje jakiegoś buzera czy próbuje inaczej grać, jego sposób komponowania jest tak charakterystyczny, że od razu wiesz, że to on. Są tacy, co będą to uważać za wadę, ale dla mnie to zaleta. Jest tak wielu ludzi na świecie, którzy wszystko oddaliby za rozpoznawalność, a Janek to ma w naturze – komplementuje Jana Borysewicza, swojego przyjaciela i partnera z zespołu Janusz Panasewicz. Są już razem od 30 lat. Niewiele jest małżeństw, które przetrwałyby taką próbę czasu, ale widocznie miłość do muzyki i sceny cementuje mocniej niż sakramenty.

Pomimo długiego stażu muzycy nie cierpią na syndrom zawodowego wypalenia. Niedawno zarówno Panasewicz, jak i Borysewicz wydali albumy solowe, na początku roku grupa przygotowała natomiast koncerty z orkiestrą symfoniczną. Okazało się, że muzycy grupy równolegle pracowali nad nowym materiałem.

- Pod koniec ubiegłego roku zabraliśmy się do roboty – mówi wokalista Lady Pank. - W grudniu i styczniu nagraliśmy sekcję rytmiczną, a Janek z gitarami zaczął w lutym. Tyle tylko, że nie pracowaliśmy jednym ciągiem, jak ludzie, ale z przerwami. Były one wymuszone między innymi tym, że Rafał Paczkowski, nasz producent, pracuje też w Kalifornii i nagrywa z Kaczmarkiem muzykę filmową. Korzystaliśmy więc z okazji, kiedy był w Warszawie. Ta sytuacja z koncertami symfonicznymi też podziałała na nas mobilizująco. Wzięliśmy się za siebie.

Większość tekstów napisał sam wokalista, dwa podrzucił mu Andrzej Mogielnicki, pierwszy tekściarz i współzałożyciel Lady Pank. W odróżnieniu od wydanej przed czterema laty poprzedniej płyty studyjnej zespołu, czyli "Strach się bać", na nowym albumie nie znajdziecie polityki i palących problemów społecznych. To piosenki o emocjach, o kobietach, o życiu. - Lepiej pisać o fajnej babce z cyckami, niż o głupim polityku – twierdzi Panasewicz i trudno nie przyznać mu racji.

Płytę promuje piosenka "Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą". Zobacz klip (film w boksie "Video").

Czytaj także

Edmund Stasiak: Niepoprawny fenderowiec

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2010 10:32
"Na falochronie" napisałem w czasie trasy z Papa Dance - posłuchaj opowieści założyciela Emigrantów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lady Pank kontra "Gwiezdne Wojny"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 16:02
Już w marcu legenda polskiego rocka po raz kolejny odda się w ręce najbardziej rock'n'rollowej orkiestry w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz Panasewicz obiecuje kolejne przeboje Lady Pank

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 16:19
Został wyciągnięty z wojska w małej mieścinie na północnym wschodzie Polski, by zająć stanowisko wokalisty rockowej megagwiazdy. Był jeszcze "w kamaszach", gdy piosenki Lady Pank zdobywały już Trójkową Listę Przebojów.
rozwiń zwiń