Polskie Radio
Section05
Muzyczna Jedynka

Piosenki niespotykane. Joanna Knitter i Przemek Dyakowski przypominają Ludmiłę Jakubczak

Popularna w latach pięćdziesiątych Ludmiła Jakubczak zginęła tragicznie w 1961 roku, mając zaledwie 22 lata. Sześć dekad później do jej twórczości wracają Przemek Dyakowski z zespołem Take It Easy, którym towarzyszy Joanna Knitter. - To piosenki niespotykane w dzisiejszej muzyce popularnej - opowiada muzyk.
Zobacz więcej na temat:  Muzyczna Jedynka Marcin Kusy Kamil Wicik Ludmiła Jakubczak muzyka rozrywkowa swing Jazz Przemek Dyakowski Joanna Knitter

"Sole Ad Est", czyli opowieść o żalu. Nowy singiel Natalii Moskal

Najnowszy singiel Natalii Moskal pt. "Sole Ad Est" jest opowieścią o żalu, choć zawiera w sobie także cząstkę nadziei. Jak mówi artystka, ten śpiewany w języku włoskim utwór stanowi formę autoterapii. - Czułam, że to jest mój sposób: mogę napisać piosenkę i zaśpiewać ją - opowiada gość Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska muzyka rozrywkowa Natalia Moskal Muzyczna Jedynka

"Z głową w górach". Anna Will i "Muzyczna Jedynka" prosto z Karpacza [POSŁUCHAJ]

- Karpacz to już drugi przystanek na górskiej trasie Programu 1 Polskiego Radia - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Anna Will, która zaprosiła słuchaczy Jedynki na kolejną odsłonę cyklu "Z głową w górach". Gośćmi audycji byli m.in. malarz Janusz Motylski i właścicielka galerii szkła Dorota Dedo.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Anna Will Karpacz Ferie zimowe Paweł Sztompke

Zimowa stolica Polski. "Muzyczna Jedynka" prosto z Zakopanego

Zakopane od bardzo dawna nazywane jest zimową stolicą Polski. Znajduje się tu m.in. jeden z ośmiu w Polsce Ośrodków Przygotowań Olimpijskich, wyposażony w nowoczesną infrastrukturę sportową. W mieście odbywa się również wiele imprez. Właśnie stąd, tuż przed feriami i konkursami Pucharu Świata w skokach narciarskich, jako przedsmak weekendowego cyklu "Z głową w górach", było emitowane specjalne wydanie "Muzycznej Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Anna Will Marcin Kusy Zakopane

"Z głową w górach". W weekend Jedynka i Trójka zapraszają do Zakopanego

W dniach od 13 do 15 stycznia Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka zapraszają na plenerowe audycje z zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Podczas tegorocznych ferii publiczny nadawca rusza z cyklem „Z głową w górach”, w ramach którego dziennikarze będą odwiedzać popularne górskie miejscowości.
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Podhale W POLSKIM RADIU Marcin Kusy Muzyczna Jedynka Roman Czejarek Andrzej Grabowski Piotr Firan Tomasz Miara Rafał Bała

"Jest prawie gotowa, a wręcz czekająca". Asia Nawojska o debiutanckiej płycie

- Zawsze miałam wrażenie, że dobre rzeczy wysyłane w świat muszą wrócić do ciebie i te momenty coraz bardziej mi się pojawiają. To jest piękne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Asia Nawojska. Artystka całkiem niedawno nagrała "singiel zimowy" z Jackiem Sienkiewiczem, a teraz przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Ula Kaczyńska Jacek Sienkiewicz Asia Nawojska

"To duże wydarzenie w moim życiu". Tynsky zauważony przez "Rolling Stone"

Kiedy pojawił się po raz pierwszy w "Muzycznej Jedynce" mówił, że nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Od tego czasu minęło kilka miesięcy i wszystko wskazuje, że wybrał właściwą drogę. Niedawno wystąpił jako support Simply Red. - Super wrażenia i super wydarzenie w moim życiu, taka duża publika i zaangażowanie wszystkich ludzi dało mi dużo do myślenia i jestem pewny, że to jest to, co powinienem robić - mówi Tynsky.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Ula Kaczyńska