Polskie Radio
Section05
Muzyczna Jedynka

"Z głową w górach". Anna Will i "Muzyczna Jedynka" prosto z Karpacza [POSŁUCHAJ]

- Karpacz to już drugi przystanek na górskiej trasie Programu 1 Polskiego Radia - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Anna Will, która zaprosiła słuchaczy Jedynki na kolejną odsłonę cyklu "Z głową w górach". Gośćmi audycji byli m.in. malarz Janusz Motylski i właścicielka galerii szkła Dorota Dedo.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Anna Will Karpacz Ferie zimowe Paweł Sztompke

Zimowa stolica Polski. "Muzyczna Jedynka" prosto z Zakopanego

Zakopane od bardzo dawna nazywane jest zimową stolicą Polski. Znajduje się tu m.in. jeden z ośmiu w Polsce Ośrodków Przygotowań Olimpijskich, wyposażony w nowoczesną infrastrukturę sportową. W mieście odbywa się również wiele imprez. Właśnie stąd, tuż przed feriami i konkursami Pucharu Świata w skokach narciarskich, jako przedsmak weekendowego cyklu "Z głową w górach", było emitowane specjalne wydanie "Muzycznej Jedynki".
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Anna Will Marcin Kusy Zakopane

"Z głową w górach". W weekend Jedynka i Trójka zapraszają do Zakopanego

W dniach od 13 do 15 stycznia Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka zapraszają na plenerowe audycje z zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Podczas tegorocznych ferii publiczny nadawca rusza z cyklem „Z głową w górach”, w ramach którego dziennikarze będą odwiedzać popularne górskie miejscowości.
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Podhale W POLSKIM RADIU Marcin Kusy Muzyczna Jedynka Roman Czejarek Andrzej Grabowski Piotr Firan Tomasz Miara Rafał Bała

"Jest prawie gotowa, a wręcz czekająca". Asia Nawojska o debiutanckiej płycie

- Zawsze miałam wrażenie, że dobre rzeczy wysyłane w świat muszą wrócić do ciebie i te momenty coraz bardziej mi się pojawiają. To jest piękne - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Asia Nawojska. Artystka całkiem niedawno nagrała "singiel zimowy" z Jackiem Sienkiewiczem, a teraz przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Ula Kaczyńska Jacek Sienkiewicz Asia Nawojska

"To duże wydarzenie w moim życiu". Tynsky zauważony przez "Rolling Stone"

Kiedy pojawił się po raz pierwszy w "Muzycznej Jedynce" mówił, że nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Od tego czasu minęło kilka miesięcy i wszystko wskazuje, że wybrał właściwą drogę. Niedawno wystąpił jako support Simply Red. - Super wrażenia i super wydarzenie w moim życiu, taka duża publika i zaangażowanie wszystkich ludzi dało mi dużo do myślenia i jestem pewny, że to jest to, co powinienem robić - mówi Tynsky.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Ula Kaczyńska

Irena Kwiatkowska. "Cały czas miała w sobie pogodę ducha"

Jedenaście lat temu odeszła od nas Irena Kwiatkowska, popularna aktorka i artystka kabaretowa. - Była osobą poważną, bardzo skupioną na swojej pracy i która bardzo twardo stąpała po ziemi. W środku jednak miała w sobie wrażliwość i delikatność - wspomina w Programie 1 Polskiego Radia swoją ciocię Krystyna Kwiatkowska.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka Irena Kwiatkowska Krystyna Kwiatkowska

"Chopin. Nie boję się ciemności". Film i muzyka naznaczone traumą wojenną

- Używamy muzyki Chopina do tego, żeby sprawdzić, jaką moc ma ta muzyka w miejscach naznaczonych traumą wojenną - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o filmie dokumentalnym "Chopin. Nie boję się ciemności" jego reżyserka Joanna Kaczmarek. Co łączy trzech pianistów z Polski, Korei Południowej i Syrii, którzy są bohaterami tej produkcji?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka Leszek Możdżer Korea Południowa Syria Jae-Yeon Won Fares Marek Basmadji Joanna Kaczmarek

Natalia Kukulska wyrusza w wyjątkową trasę. "Koncerty są dla mnie świętem"

Natalia Kukulska całkiem niedawno uczciła 25-lecie działalności artystycznej, biorąc udział w popularnym formacie koncertowym MTV Unplugged. Teraz przyszedł czas na serię koncertów na żywo. - Publiczność na koncertach jest czymś niezwykle ważnym, bo dla mnie koncerty są świętem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Kukulska. Gdzie i kiedy zobaczymy ją na scenie?
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Natalia Kukulska

"Moja sentymentalna podróż do Republiki". Zbigniew Krzywański o wyjątkowym koncercie

W najbliższą sobotę legendy polskiej sceny muzycznej Zbigniew Krzywański i Leszek Biolik ponownie wystąpią razem na jednej scenie i zaprezentują piosenki z repertuaru swojego dawnego zespołu. - Moją rolą jest wystąpić w tym koncercie w formule jednego z projektów, które robię razem z Jackiem Bończykiem i Kubą Nowakiem, pt. "Czarno-Białe Ślady". To taka moja sentymentalna podróż do Republiki - mówi na antenie Jedynki Zbigniew Krzywański. 
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka Poznań Rock Grzegorz Ciechowski Renata Przemyk Piotr Rogucki Błażej Król piosenka zespół Leszek Biolik

Droga do realizacji muzycznych celów. Nowa płyta Pauli Romy

Paula Roma wydała niedawno swój najnowszy album - "Cholerne pragnienie". Jak przyznaje piosenkarka, jest to jedynie krok w drodze do realizacji swoich muzycznych marzeń. - To pragnienie jest mocne i jest tym mocniejsze, im jest jeszcze niezrealizowane. Traktuję tę moją drogę muzyczną i nową płytę jako kroczek w realizacji tego, co chciałabym osiągnąć - mówi artystka.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska muzyka rozrywkowa Muzyczna Jedynka Paula Roma

"W muzyce eksponuję swoje emocje". Alicja Sękowska przedstawia nowy singiel

- Muzyka daje mi wyrażanie siebie, pokazywanie swojej prywatnej strony. W muzyce eksponuję swoje emocje, a w telewizji staram się wyeksponować przede wszystkim tę osobę, z którą rozmawiam. I zależy mi na tym, żeby ta osoba była tym clou - mówi o swojej pasjach Alicja Sękowska, która zaprezentowała w "Muzycznej Jedynce" najnowszy singiel.
Zobacz więcej na temat:  Muzyczna Jedynka muzyka rozrywkowa Maria Szabłowska Alicja Sękowska

"Był hetmanem koronnym polskiego kabaretu". Smoleń we wspomnieniach autora jego tekstów

Bohdan Smoleń był niesamowitą postacią rodzimej estrady i człowiekiem o niewiarygodnym poczuciu humoru. - W końcu został hetmanem koronnym polskiego kabaretu. Trzeba to pielęgnować, bo pamięć ludzka jest krótka - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Deszczyński, autor tekstów piosenek Bohdana Smolenia. W jaki sposób wspólnie grali na nosie… komunistom?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka kabaret Krzysztof Deszczyński