X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

David Bowie wraca po 10 latach milczenia

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 19:00
Weteran brytyjskiego rocka David Bowie powraca na rynek z nowym albumem. "The Next Day" pojawi się w sprzedaży 12 marca. Już teraz jest na iTunes.
Audio
Okładkę zaprojektował Jonathan Barnbrook, nawiązuje ona do okładki z wcześniejszego albumu Davida Bowie, Heroes
Okładkę zaprojektował Jonathan Barnbrook, nawiązuje ona do okładki z wcześniejszego albumu Davida Bowie, "Heroes"Foto: YouTube

W obliczu ogromnego zainteresowania mediów David Bowie postanowił udostępnić album wcześniej w internetowym odtwarzaczu iTunes.
Powrót Davida Bowie odbywał się etapami. Już 8 stycznia, w 66 urodziny artysty, nieoczekiwanie i bez zapowiedzi pojawił się w internecie jego singiel "Where are we now?" Ten przytłumiony muzycznie, refleksyjny utwór wzbudził entuzjazm krytyków. Po tygodniu znalazł się na 6 pozycji brytyjskiej listy singli. Ale jednocześnie na 1. miejscu listy iTunes w kilkunastu krajach znalazł się album "The Next Day" - na razie tylko na podstawie przedsprzedaży internetowej. Świadczy to o nadal ogromnej popularności Davida Bowie, który swoim transgenicznym stylem w latach 70. przesunął granice tego co dopuszczalne i zrozumiałe w pop-kulturze. Nowy album nawiązuje do tej przeszłości wykorzystując androgeniczne podobieństwo Davida Bowie i występującej w jego wideoklipie szkockiej aktorki Tildy Swinton. Nawiązaniem do przeszłości jest też okładka "The Next Day" - kopia albumu "Heroes" z 1977 roku, na której duży biały kwadrat z czarnym tytułem zasłania twarz piosenkarza.
IAR/agkm

Czytaj także

Koncert: Lao Che zagrał "Soundtrack" w Trójce - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2013 18:15
Zespół wydał niedawno piątą płytę. Piosenki z nowego krążka muzycy zagrali w Trójce. Zapraszamy do zobaczenia nagrania wideo i galerii zdjęć z koncertu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador USA: świetna muzyka! Jesteście najlepsi

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 21:19
- Jesteście chyba najlepszymi muzykami rockowymi, jakich słyszałem od przyjazdu do Polski - to fragment listu, jaki Stephen Mull napisał do zespołu "Akurat".
rozwiń zwiń