X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Filharmonia Gorzowska: Agnus Dei pod batutą Pendereckiego

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2013 16:10
Agnus Dei na orkiestrę smyczkową z "Polskiego Requiem" oraz Koncert podwójny na skrzypce i altówkę Krzysztofa Pendereckiego będzie można usłyszeć podczas przyszłotygodniowego koncertu symfonicznego w Filharmonii Gorzowskiej. Orkiestrę poprowadzi sam kompozytor.
Krzysztof Penderecki
Krzysztof PendereckiFoto: Akumiszcza/Wikimedia Commons

Będzie to pierwszy koncert największego współczesnego polskiego kompozytora w Gorzowie Wielkopolskim - poinformowała kierownik działu artystycznego Filharmonii Gorzowskiej Małgorzata Szwajlik.
W programie koncertu znalazła się także Symfonia nr 8 G-dur op. 88 Antonina Dvoraka. Podczas prób z muzykami z Gorzowa będzie pracował dyrygent Capelli Cracoviensis Maciej Tworek, a Koncert podwójny zinterpretuje dwoje znakomitych solistów młodego pokolenia - skrzypaczka Agata Szymczewska i altowiolista Ryszard Groblewski.
Koncert odbędzie się w piątek (5 kwietnia) o godz. 19. Będzie to jedno z największych wydarzeń artystycznych, jeśli wziąć pod uwagę obsadę orkiestry, jakie dotąd odbyły się w Filharmonii Gorzowskiej. Do 38-osobowego stałego zespołu gorzowskich filharmoników dołączy 30 muzyków. Wspólnie stworzą orkiestrę symfoniczną.
pp/PAP

Zobacz galerię - dzień na zdjęciach>>

Czytaj także

Verdi, Brahms i Penderecki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 10:00
Tegoroczny Festiwal – rozgrywany pod hasłem "Beethoven: wzniosłość i entuzjazm" – odbył się w dniach 17-29 marca. Program 2 Polskiego Radia zaprasza na retransmisje koncertów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nagrody TVP Kultura: Penderecki, Peszek, Topa

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 16:17
Krzysztof Penderecki został laureatem "Supergwarancji", nagrody stacji TVP Kultura. W środę ogłoszono także nazwiska nominowanych do nagród "Gwarancja Kultury" przyznawanych z okazji urodzin stacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Beethovenowski: Requiem w Roku Verdiowskim

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 23:00
Jednym z najbardziej poruszających dzieł mistrza opery włoskiej uczcimy w Filharmonii Narodowej oraz na antenie Dwójki dwusetną rocznicę jego urodzin. Transmisja już w piątek!
rozwiń zwiń