Polskie Radio
Section05
Msza święta

"Ześlę wiele łask dla duszy i ciała". Prośba Maryi o modlitwę w Godzinę Łaski

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - która przypada 8 grudnia - w południe obchodzona jest Godzina Łaski dla całego świata. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi z 1947 r., kiedy to Maryja obiecała, że "dzięki modlitwie w tej godzinie, ześle wiele łask dla duszy i ciała oraz że będą masowe nawrócenia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo wiara Kościół aktualności katolickie religia Msza święta Jezus Chrystus

"Szukał tego, co polskie". Uroczystość w 102. rocznicę urodzin Ryszarda Kaczorowskiego

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie modlono się w intencji zmarłych prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i jego małżonki Karoliny Kaczorowskiej. Ryszard Kaczorowski zginął w katastrofie smoleńskiej, a jego żona zmarła 21 sierpnia tego roku. 26 listopada przypada 102. rocznica urodzin byłego prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Kaczorowski katastrofa w Smoleńsku Msza święta świątynia opatrzności historia Polski POLSKA społeczeństwo

Ks. Jan Macha ogłoszony błogosławionym. Prezydent: służył rodakom w dobie najcięższej dziejowej próby

W katowickiej katedrze Chrystusa Króla odbyła się msza św. beatyfikacyjna ks. Jana Machy, której przewodniczył papieski delegat - kard. Marcello Semeraro. Ks. Macha, śląski kapłan, został zamordowany w 1942 r. przez hitlerowców. - Jego życie i dzieło pozostaną niezatartym, historycznym świadectwem prawdy - napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji beatyfikacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kościół katolicki beatyfikacja religia Msza święta

Wanda Półtawska: Karol Wojtyła przypominał, że każdy jest dzieckiem samego Boga

W Bazylice Mariackiej w Krakowie odprawiona została Msza święta w intencji Wandy Półtawskiej, która we wtorek skończyła sto lat. Przewodniczył jej kardynał Stanisław Dziwisz. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie jubilatki w gronie najbliższych, przyjaciół oraz przedstawicieli władz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wanda Półtawska Msza święta Stanisław Dziwisz Kraków II wojna światowa społeczeństwo polityka

Kard. Nycz: kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II łączyła głęboka przyjaźń

W polskim kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie odbyła się msza święta dziękczynna za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, poświęcona również wspomnieniu liturgicznemu św. Jana Pawła II. Nabożeństwu przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy Rzym społeczeństwo religia chrześcijaństwo katolicyzm Stefan Wyszyński beatyfikacja kardynała stefana wyszyńskiego Kazimierz Nycz Msza święta Jan Paweł II Karol Wojtyła