Polskie Radio
Section05
Msza święta

"Wojna sprawia ból, cierpienie niewinnych ludzi". Msza święta w intencji pokoju na Kaukazie

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz w 42. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową kardynała Karola Wojtyły powiedział za papieżem Polakiem: "nie - dla wojny". W Świątyni Opatrzności Bożej metropolita warszawski odprawił Eucharystię w intencji nastania pokoju w Górskim Karabachu na Kaukazie, gdzie obecnie toczy się wojna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie Msza święta Kościół katolicki Armenia

Dyspensa od uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta. Nowe rozporządzenie kard. Nycza

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem i z tym, że parafie stolicy znalazły się w czerwonej strefie, kard. Kazimierz Nycz w wydał komunikat, w którym na terenie archidiecezji warszawskiej udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki Koronawirus w Polsce COVID-19 Msza święta Kazimierz Nycz Warszawa aktualności katolickie POLSKA

Prezes Polskiego Radia: transmisja mszy św. szczególnie ważna w trudnych czasach

W Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie odbyła się uroczysta msza święta w 40. rocznicę wznowienia transmisji nabożeństw w Polskim Radiu. Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podczas uroczystości po nabożeństwie przypomniała, że wznowienie było możliwe dzięki wpisaniu tego żądania na listę 21. postulatów porozumień sierpniowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Msza święta Agnieszka Kamińska Kościół

"Tylko prawda nas wyzwoli". Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

W Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie odprawiono comiesięczną mszę świętą w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Uczestniczyli w niej między innymi, premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu, parlamentarzyści w tym prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, samorządowcy oraz mieszkańcy stolicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Msza święta katastrofa w Smoleńsku

"Skandal, którego nie było jeszcze w historii Białorusi". Msza św. w intencji powrotu arcybiskupa Kondrusiewicza

W kościele katedralnym w Mińsku modlono się o powrót do ojczyzny arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza. Zwierzchnik białoruskich katolików 31 sierpnia nie został wpuszczony na Białoruś na przejściu granicznych Bruzgi niedaleko Grodna. O powrót arcypasterza modlili się wierni i księża kanonicy mińskiej archidiecezji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Kościół aktualności katolickie Aleksander Łukaszenka Europa Środkowo-Wschodnia Msza święta

Abp Skworc o powstaniu Solidarności: przypomniała, że człowiek to istota mająca prawo mieć prawa

Msza była jednym z punktów regionalnych obchodów 40-lecia powstania NSZZ "Solidarność". Wziął w nich udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz sygnatariusze porozumienia jastrzębskiego i porozumienia katowickiego, które były dopełnieniem porozumień zawartych w sierpniu 1980 r. między ówczesną władzą a strajkującymi robotnikami.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność Kościół katolicki Msza święta śląskie Górny Śląsk górnictwo historia Polski regiony POLSKA