Polskie Radio
Section05
Msza święta

"Zachęcam biskupów do odwoływania dyspens od uczestnictwa w mszach św.". Apel abp. Gądeckiego

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zachęca biskupów do odwoływania ogólnych dyspens od uczestnictwa w niedzielnych mszach św. Sugeruje, aby utrzymać dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji i osób, które czują obawę przed zarażeniem - podano w wydanym komunikacie przewodniczącego KEP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Gądecki Kościół Kościół katolicki Msza święta aktualności katolickie

"Pragniemy, aby kult Matki Bożej Łaskawej wrócił na właściwe miejsce". Msza święta z udziałem wspólnoty Wojownicy Maryi

Z okazji zbliżającej się (9 maja) uroczystości Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej patronki stolicy, biskup Romuald Kamiński odprawił mszę świętą z udziałem przedstawicieli wspólnoty Wojownicy Maryi. W Katedrze warszawsko-praskiej zawierzyli oni Matce Bożej Łaskawej sprawy Ojczyzny i diecezji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół Msza święta

Niedziela Słowa Bożego. Transmisja Mszy św. z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

Zapraszamy do wysłuchania Mszy św. z kościoła seminaryjnego w Warszawie. Transmisja wideo dostępna jest w artykule. Dodatkowo w Programie 1 Polskiego Radia o godz. 19.00 będzie można wysłuchać transmisji liturgii z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Msza święta Kościół transmisja na żywo religia Polskie Radio Koronawirus w Polsce aktualności katolickie wiara W POLSKIM RADIU POLSKA

"Poczucie wielkiej krzywdy". Abp Jędraszewski w 10. rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich

- Przyczyny i okoliczności tragedii smoleńskiej pozostają niewyjaśnione, dlatego minione 10 lat nie ukoiły bólu wielu nagle opuszczonych - powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej w Krakowie w 10. rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Lech Kaczyński Maria Kaczyńska Smoleńsk Msza święta wspomnienie pamięć Kraków Marek Jędraszewski społeczeństwo POLSKA

Msze św. bez udziału wiernych, brak procesji. Triduum Paschalne w czasie pandemii

Archidiecezja warszawska przedstawiła szczegółowy plan uroczystości Triduum Paschalnego Męki i Zmartwychwstania Pańskiego, które będzie sprawowane w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczyste msze św. będą odprawiane bez udziału wiernych.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Kościół katolicki katolicyzm wiara Msza święta Wielkanoc Warszawa mazowieckie aktualności katolickie POLSKA