Polskie Radio
Section05
Msza święta

"Jest dla ludzi wielkiego ducha, a nie politykierów z antykościelnymi kompleksami". Ks. Bartołd o polityce

W przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości proboszcz Archikatedry św. Jana w Warszawie ks. Bogdan Bartołd mówił podczas mszy św. w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, że "polityka to zadanie dla ludzi wielkiego ducha, a nie dla politykierów z antykościelnymi kompleksami".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bogdan Bartołd katastrofa w Smoleńsku Msza święta Warszawa społeczeństwo

Duszpolonia. Emigracyjny wymiar duchowości

Na pomysł zbudowania portalu, gdzie można znaleźć mszę czy nabożeństwo w języku polskim, wpadliśmy podczas żeglowania z kolegami poza granicami kraju. Chcieliśmy wybrać się w niedzielę na mszę ale mimo szczegółowych poszukiwań okazało się to wręcz niewykonalne. Musieliśmy przejrzeć wiele stron internetowych, a i tak większość informacji o nabożeństwach okazywała się nieaktualna – mówi Mirosław Dynia, twórca portalu Duszpolonia.org.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa Polonia Kresy Kościół religia wiara duchowieństwo Msza święta nabożeństwo Małgorzata Frydrych

Msza w 39. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Popiełuszki. "Jeśli wytrwam do końca, będę zbawiony"

W żoliborskim sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki sprawowano mszę św., której przewodniczył warszawski metropolita, kard. Kazimierz Nycz, w intencji kanonizacji kapłana - męczennika w 39. rocznicę jego śmierci. Kazanie wygłosił ordynariusz płocki, bp Szymon Stułkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Żoliborz Kazimierz Nycz Jerzy Popiełuszko Msza święta Kościół religia