X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Legenda Bukowiny

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2010 13:00
Gawęda o podhalańskiej skrzypaczce, Dziadońce, której nikt nie mógł się sprzeciwić...
Audio
  • Stanisława Galica - Górkiewicz o legendarnej Dziadońce

Stanisława Górkiewicz jest rodowitą bukowianką i potomkinią starej góralskiej rodziny – Galiców. Od kilkudziesięciu lat zajmuje się promocją i upowszechnianiem podhalańskiej kultury ludowej w kraju i zagranicą - jako organizator wystaw i imprez, juror konkursów, publicysta oraz wirtuozka skrzypiec. Dzięki swojej mistrzyni - prymistce Bronisławie Koniecznej-Dziadońce - Stanisława Galica-Górkiewicz gra oraz naucza muzyki góralskiej w czystej formie, nieskażonej naleciałościami z innych regionów.

Trwały dorobek artystki obejmuje liczne książki o Bukowinie ("Na Bieńkowskim Wierchu w Bukowinie..." "Kuruce – Rody bukowiańskie", "Bukowina Tatrzańska. Czasy – Ludzie – Wydarzenia", „Bukowina Tatrzańska – Góralskie życie” oraz "Bukowina Tatrzańska – Powrót do źródeł") oraz liczne nagrania dla Polskiego Radia.

W rozmowie przeprowadzonej na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Stanisława Galica-Górkiewicz opowiedziała o legendarnej bukowiańskiej mistrzyni skrzypiec temperamentnej Dziadońce, "której nikt się nie mógł sprzeciwić".

8 lipca (czwartek), godz. 12:00

Zobacz więcej na temat: Podhale POLSKA kultura ludowa

Czytaj także

Źródła: wybrane nagrania z festiwalu w Kazimierzu

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2009 12:49
13 lipca 2009, godz. 12:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Źródła: Zdobywcy Baszty

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2009 15:40
21 lipca 2009, godz. 12:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Źródła: Laureaci z Kazimierza

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2010 12:10
Maria Baliszewska przedstawia sylwetki i nagrania zwycięzców 44. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bukowianin z krwi i kości

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2010 18:32
Anna Szewczuk zaprasza na spotkanie z Andrzejem Czernikiem-Gracą, laureatem Baszty na tegorocznym festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu
rozwiń zwiń