X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Noel Grechuta

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 14:05
- Raz mnie tak nazwano. To od Noela Gallaghera i Marka Grechuty – mówi młody, zdolny piosenkarz Janek Samołyk.
Audio

O Janku Samołyku z miesiąca na miesiąc jest coraz głośniej. Pochodzący z Wrocławia gitarzysta i wokalista wydał na jesieni płytę nazwaną tak jak nazwa jego rodzinnego miasta. Piosenki z albumu goszczą na wielu radiowych playlistach.

Jego styl muzyczny określany jest jako połączenie gitarowej muzyki brytyjskiej z poezją śpiewaną. Stąd pojawiła się nawet ksywka - Noel Grechuta - łącząca w sobie dwie wielkie postaci obu gatunków

Niedawno Janek z zespołem miał okazję zagrać przed 2 tysięczną publicznością w Stodole razem z popularną rockową grupą happysad. Dzień po tym koncercie artysta odwiedził trójkową audcyję Piotra Stelmacha, Offensywa, w której opowiadał o swojej drodze do płytowego debiutu, która zajęła mu całe dwa lata.

Jak przystało na wrocławskiego muzyka nie mogło zabraknąć wątku o najsłynniejszej muzycznej postaci stolicy Dolnego Śląska, Lechu Janerce.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Czytaj także

Wrocław do kupienia na płycie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2010 11:52
Nazwą stolicy Dolnego Śląska swój album podpisał młody wrocławski pieśniarz Janek Samołyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janek Samołyk

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2010 13:53
Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej.
rozwiń zwiń