X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Piractwo tkwi tam, gdzie brak świadomości

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 15:01
4 listopada w Czwórce odbyła się konferencja w ramach kampanii "Bądź świadomy", promującej poszanowanie praw autorskich w sieci.


– Na początku byłem w moich staraniach osamotniony. Patrzyli na mnie jak na wariata – mówi o walce z piractwem internetowym znany z anteny Polskiego Radia dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. Zainicjowana przez niego w maju tego roku kampania „Bądź świadomy” jest odpowiedzią na rosnący problem kradzieży własności intelektualnej w polskim internecie. W ramach akcji 4 listopada w Czwórce odbyło się spotkanie z udziałem ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, dziennikarzy i młodych internautów – adresatów przedsięwzięcia.

– Jeszcze do niedawna Polska znajdowała się na specjalnej watchliście, obejmującej kraje, w których piractwo rozpowszechnione jest na wielką skalę. Dziś w rankingach europejskich nasz kraj plasuje się już znacznie wyżej – powiedział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. – Zmienia się stosunek młodzieży do bezprawnego pobierania i przetwarzania treści muzycznych. Niemały wpływ na polepszenie sytuacji miała właśnie inicjatywa „Bądź świadomy” zainicjowana przez Hirka Wronę – podkreślił.

Celem projektu, do którego przystąpiły też: Związek Producentów Audio-Video oraz Narodowe Centrum Kultury, jest edukacja młodzieży oraz budowanie świadomości prawnej już od najmłodszych lat, a także podniesienie poziomu wiedzy użytkowników sieci na temat konieczności poszanowania własności intelektualnej.

Akcja informacyjna ma formę spotkań, które prowadzi Hirek Wrona. Ich uczestnicy dowiadują się o zagrożeniach związanych z umieszczaniem w sieci i pobieraniem z niej nieautoryzowanych plików. Słuchacze mają także możliwość poznania procesu powstawania nagrań muzycznych, filmów i programów komputerowych. Wybór takiej formy edukacji daje ogromne szanse powodzenia w walce z łamaniem prawa i kradzieżą własności intelektualnej.

– Chcemy uzmysłowić młodzieży, jak wiele pracy kryje się za pojedynczym produktem muzycznym czy filmowym. Aby powstała jedna płyta, potrzebna jest praca ok. 107 twórców na różnych etapach produkcji – mówi Hirek Wrona.

Na stronie badzswiadomy.pl można policzyć, ile w przybliżeniu warte jest nielegalne programowanie, pliki muzyczne i filmowe, znajdujące się na naszym komputerze.


Ambasadorzy projektu:

Hirek Wrona - niezależny dziennikarz muzyczny
Bogusław Wołoszański - dziennikarz i historyk
Łukasz "Mrozu" Mróz - artysta
Amila Zazu - wokalistka
Jerzy Dudek - bramkarz
DJ ADAMUS - dj
Mateusz Damięcki - aktor
Elektryczne Gitary - zespół muzyczny
Jędker Realista - wokalista
Dorota Miśkiewicz - wokalistka

 

mat. prasowe/Am/ŁSz

Czytaj także

"Bądź świadomy". Nie kradnij w internecie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2010 16:13
Projekt "Bądź świadomy" ma na celu uświadomienie młodzieży, że ściąganie z internetu pirackich nagrań muzycznych, filmów czy programów komputerowych to kradzież.
rozwiń zwiń