X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Będzie kontynuacja kinowej historii polskiego rocka lat 80.?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 19:47
W audycji "TuBaron" gościli muzycy zespołu Tilt, Tomek Lipiński i Wojciech Konikiewicz.
Audio

Film "Beats of Freedom - Zew wolności" powinien doczekać się części drugiej - uważają muzycy zespołu Tilt Tomek Lipiński i Wojciech Konikiewicz.  Wyreżyserowany przez Leszka Gnoińskiego dokument o polskim rocku lat 80., który trafił do kin wiosną 2010 roku i był bardzo dobrze przyjęty w Polsce oraz za granicą. Zdaniem jednego z głównych bohaterów filmu, Tomka Lipińskiego, lidera zespołu Tilt, powinna jednak powstać kontynuacja dzieła. –  Jest sporo zarzutów co do jego pierwszej części. Był to pierwszy obraz pokazujący jakiś tam fragment naszej historii, przeznaczony dla widzów z zagranicy i młodej polskiej publiczności i być może dlatego pokazuje ją w jednym przekroju, w jednym profilu. Pierwsza część była po prostu za mało poświęcona muzyce. Już wiemy, że pobudzeni tym filmem ludzie pamiętający te czasy zaczynają pisać książki, kombinują inne formy wspomnieniowe. Dobre jest to, że pobudzeni tym filmem ludzie pamiętający te czasy zaczynają pisać książki, kombinują inne formy wspomnieniowe – mówi Lipiński.

Prowadzący audycję Piotr Baron wypytywał też muzyków – Lipińskiego i zaproszonego również do studia klawiszowca Tiltu, Wojciecha Konikiewicza - o obecną sytuację zespołu. Grupa wydała własnie koncertowe DVD, "Najmniejszy koncert świata", będące rejestracją ich występu w podkrakowskiej Alwerni. Ponadto zespół przygotowuje się do nagrania kolejnego albumu studyjnego. Pracę nad płytą chciałby skończyć jeszcze w 2011 roku. -  Będzie to muzyka spokojniejsza, wielowymiarowa. Słucham ostatnio "Bombay Beats", kręci mnie współczesna indyjska muzyka popowa – deklaruje Lipiński. Muzyka męczy przypisywana mu od 30 lat łatka punkowca. - Bardzo mi zależy na tym, żeby nie stać się zakładnikiem krótkiego okresu swojej przeszłości. Żeby nie być 100-letnim królem polskiego punk rocka. Ja punk rocka sensu stricte nie grałem nigdy. Im jestem starszy tym bardziej się niewygodnie czuję w tej roli. Stąd wycieczki w różne strony. Na nowej płycie Tiltu płycie pojawi się i kwartet smyczkowy i bity triphopowe i fortepiany i piękne głosy żeńskie – zapowiada Lipiński.

(kow)

Aby odsłuchać całości rozmowy Piotra Barona z muzykami zespołu Tilt, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku znajdującą się po prawej stronie w boksie "Posłuchaj".

Zobacz więcej na temat: Tilt POLSKA boks dvd

Czytaj także

Polski punk rock jak world music

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 14:26
Jak rock'n'roll zmienił Polskę? - na to pytanie odpowiadają autorzy dokumentu "Beats of Freedom".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Lipiński

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2008 14:00
Nasz dzisiejszy gość, Tomasz Lipiński, ukończył liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Studiował na Warszwskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą porzucił by realizować swoją pasję muzyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zew Wolności

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2010 21:00
Zew Wolności to najnowszy dokument w reż. Leszka Gnoińskiego i Wojciecha Słoty. Z nimi oraz z Pawłem Potoroczynem, Piotrem Nagłowskim i Tomkiem Lipińskim porozmawiamy o tamtych czasach.
rozwiń zwiń