X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Najpiękniejsza przygoda życia

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2010 11:00
Wojciech Hoffmann: "To zaszczyt dla mnie, że mogłem uczestniczyć chociaż w kawałku historii Czerwonych Gitar".
Audio

W rozmowie na antenie Jedynki z Pawłem Sztompke, lider grupy Turbo, obchodzącej w tym roku trzydziestolecie istnienia, gitarzysta Wojciech Hoffmann, opowiadał m. in. o swoich pierwszych muzycznych fascynacjach i wykonawcach, którzy kształtowali jego muzyczny gust. W pierwszym rzędzie była to grupa The Beatles, a zaraz potem Czerwone Gitary i Krzysztof Klenczon. "Krzysiek spodobał mi się od pierwszego zagrania. Jak usłyszałem te jego szczypawki na gitarze, to stwierdziłem, że to jest to, co chciałbym robić w życiu!" – stwierdził.

Niezwykle interesująca jest opowieść muzyka o jego pierwszej gitarze, którą sam zbudował w 1974 r. w ramach pracy maturalnej. Niestety, wszelkie próby odnalezienia instrumentu po latach zakończyły się niepowodzeniem.

W okresie nieaktywności grupy Turbo muzyk zaczął grać w zespole Czerwone Gitary. Było to w roku 1997: "Grałem w Czerwonych Gitarach trzy lata. To była najpiękniejsza przygoda mojego życia! To było coś fantastycznego! Uważam, że to wielki zaszczyt dla mnie, że mogłem uczestniczyć chociaż w kawałku historii Czerwonych Gitar, tego największego zespołu w Polsce. W latach 60. nikt nie grał tak jak oni. Nikt."

Oczywiście rozmowa Pawła Sztompke i Wojciecha Hoffmanna dotyczyła również grupy Turbo. Jak stwierdził gość Jedynki: "Jesteśmy dzieckiem Solidarności. Powstaliśmy w roku 1980. Tekst piosenki Dorosłe dzieci jest niestety nadal aktualny. Obecnie młodzież ma teraz znacznie ciężej, niż my mieliśmy".

Odnosząc się do współczesnej sytuacji w muzyce rockowej, Wojciech Hoffmann zaznaczył, iż pilnie obserwuje to, co się dzieje na świecie, a szczególnie w Polsce. Według muzyka, wielce zastanawiające jest, iż we wszystkich, jak się wyraził, "tych nowych, wspaniałych zespołach, nie ma frajdy z grania i spontaniczności na scenie. Nie rozumiem tego". Skonstatował, powołując się na swoje doświadczenie, że warto czerpać radość z grania, bardziej bawić się muzyką.

Zapraszamy do wysłuchania całej interesującej rozmowy.

Przypomnijmy, że z okazji trzydziestolecia, obchodzonego w tym roku  przez grupę Turbo, 18 września br. w Klubie Muzycznym "Progresja" odbędzie się koncert z udziałem pięciu heavy metalowych wykonawców zaproszonych przez zespół do wspólnego świętowania na scenie.

Klub Muzyczny Progresja, Warszawa
18 września 2010, godz. 18:00
Bilety: 85 zł
(JM)

Czytaj także

Turbo

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2010 09:00
Grupa Turbo, dla miłośników polskiego ciężkiego rocka niemalże znak firmowy tego gatunku muzyki, obchodzi w tym roku trzydziestolecie swojej działalności.
rozwiń zwiń