X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Czeski najazd

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2009 09:37
W ostatni weekend września Polskę odwiedzą trzy czeskie zespoły: Dva, Čankišou oraz kapela NIL.
Audio
DVAfot. materiały promocyjne
25 września 2009 roku, w Polanicy Zdroju, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, wystąpi duo
Dva. Sami artyści nazywają swą twórczość folklorem nieistniejącego narodu. Akustyczno - elektroniczne duo powstało wiosną 2006 roku podczas wspólnego nagrywania audycji sci-fi na podstawie twórczości I. Asimova. W ich muzyce można wyczuć wpływy tanga, kabaretu, cyrku, popowych piosenek, kuchennego beatboxu i freakfolku. Ich pierwszy prawdziwy album "Fonok" utrzymany jest właśnie w takich klimatach.

W ciągu dwóch lat zagrali ponad 100 koncertów w Czechach, a także na Słowacji, w Rosji, Francji, Austrii, Polsce i na Węgrzech. Stworzyli też soundtracki do niemego filmu Gabinet Doktora Caligari oraz krótkich filmów Georga Meliesa. Są również autorami muzyki do performancu Teatru The Dno, gry komputerowej Nadraka, filmu animowanego Garden Closed. Ich koncertom zawsze towarzyszy ciekawa oprawa wizualna.

http://www.myspace.com/hudba2

26 września 2009 roku o godzinie 19.00 w klubie Koneser w Warszawie w ramach cyklu koncertów EtnoPraga, wystąpi zespół Čankišou, który czerpie inspirację ze wszystkich zakątków świata.
Bez względu na to, czy jest to wpływ orkiestry dętej z okolic Oceanu Indyjskiego, muzyki pakistańskiej, pieśni ze stepów mongolskich, ludowej muzyki bałkańskiej lub rumuńskiej, zawsze jest tu jeden element wspólny : porywający rytm. Kapela porwała już do tańca publiczność w 14 krajach świata. W zeszłym roku wydała czwartą z kolei płytę "Le La". Otrzymała za nią nominację do nagrody Anděl 2008 w kategorii world music.

http://www.myspace.com/cankisou

Wraz z Czechami wystąpi polsko francuska grupa Konoba - projekt, mający na celu przybliżyć bogactwo i różnorodność muzyki i tańca afrykańskiego.
Wiedzę na temat tej kultury muzycy czerpali z najlepszych źródeł, pracując z mistrzami perkusji i tańca z Mali, Gwinei i Senegalu. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Również 26 września 2009 roku o godzinie 18:00 na Bulwarach Rzeszowskich, w ramach IV Ogólnopolskiego  Festiwalu Zespołów Muzycznych  Rockowa Noc w Rzeszowie, odbędzie się koncert zespołu NIL. Grupa Nil powstała pod koniec 2002 roku. Koncertować zaczęli już w maju 2003 i od tej pory zagrali już ponad 200 koncertów w Republice Czeskiej, na Słowacji, w Niemczech i Holandii. Do tych najważniejszych należy bez wątpienia koncert na Street Festivalu w Berlinie pod Bramą Brandenburską. W 2005 roku występowali jako support Čechomoru i wzięli udział w konkursie Coca Cola Popstar, gdzie doszli aż do finału.

http://www.myspace.com/nilcz

25 września 2009 roku, Polanica Zdrój, Dva
26 września 2009 roku, godz. 19.00, Warszawa, klub Koneser, Čankišou i Konoba
26 września 2009 roku, godz. 18.00, Rzeszów, Bulwary Rzeszowskie, NIL