Muzyka

Trzeci kolor: Violet

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2011 11:00
- Obok naszej sali prób było prosektorium i czasami czuć było formalinę - posłuchaj jak powstawała przełomowa płyta Closterkeller.
Audio

Wydana w 1993 roku płyta "Violet" to trzecia część kolorowej serii albumów warszawskiej grupy gotyckiej Closterkeller. Album podzielił dotychczasowych fanów grupy, zawiedzionych częściowym odejściem od zimnofalowej estetyki i zwróceniem się w kierunku mocniejszego rocka. Promowany singlem "W moim kraju" krążek sprawił, iż muzyka Closterkeller trafiła pod strzechy.

O perypetiach z nagrywaniem płyty Violet w audcyji Anny Gacek i Tomasz Żądy "Historia pewnej płyty" opowiadali: będąca wówczas w zaawansowanej ciąży Anja Orthodox, dyrektorka Izabelin Studio Katarzyna Kanclerz, udzielająca się na płycie Fiolka Najdenowicz, realizator nagrań Andrzej Puczyński oraz klawiszowiec grupy Michał Rollinger.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia pierwszej płyty Wilków

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 07:00
- Myślałem, że ta płyta dotrze do fanów zimnej fali. Okazało się, że kupili ją trzynastolatkowie - tak o debiutanckim krążku Wilków mówił Robert Gawliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smutni Helweci na zamku w Bolkowie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2010 11:25
Mieszkamy w części Szwajcarii gdzie jest największy odsetek samobójstw - mówi lider jednej z gwiazd tegorocznego festiwalu Castle Party.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królewska płyta T.Love

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 07:00
- Facet przyniósł kasę w walizce. To był taki poczciwy Ślązak. Chciał nas wydać - posłuchaj historii płyty "King".
rozwiń zwiń