X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kompozytorzy Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia zauważeni w "The Wire"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2011 14:25
Prestiżowy magazyn poświęcony muzyce współczesnej opisał wydaną niedawno serię płytową.

O płytach zawierających nagrania Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia wydanych przez oficynę Bôłt informowaliśmy już w połowie stycznia, spotykając się przy okazji z Eugeniuszem Rudnikiem. Teraz wieść o wznowieniu unikalnych nagrań polskich kompozytorów dotarła na Wyspy Brytyjskie. W marcowym numerze pisma "The Wire" pojawił się artykuł "Unfrozen Notes" ("rozmrożone dźwięki"), opisujący 3 płyty wydane na początku tego roku: zbioru różnych utworów powstałych w Studiu Eksperymentalnym PR zatytułowanego "Pres Revisited. Józef Patkowski In Memoriam",  "Sentinel Hypothesis" Bohdana Mazurka oraz płyty "Zeitkratzer Plays Pres". Autorem tekstu jest współpracująca z "The Wire" Agata Pyzik.

- Trzeba dużej cierpliwości do przesłuchiwania setek godzin muzyki - wypowiada się w tekście Michał Libera, krytyk, a także prowadzący wieczorną audycję w Dwójce "Nokturn". - Ale potem znajduje się perły takie jak Mazurek czy Rudnik. Okazuje się, że najbardziej niekonwencjonalna muzyka była robiona przez inżynierów dźwięku, a nie kompozytorów - podkreśla Libera.

Cieszy fakt, że mimo zakończenia "Polska Year" czyli roku kultury polskiej w Wielkiej Brytanii, utrzymuje się zainteresowanie polską muzyką.

(kow)

Zobacz więcej na temat: POLSKA Wielka Brytania

Czytaj także

Elektronika Pendereckiego, Schaeffera i Mazurka wreszcie na płytach! (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 15:56
- Trudna do przecenienia seria - mówi Jacek Hawryluk o archiwalnych nagraniach ze Studia Eksperymentalnego PR, które po raz pierwszy trafiły na rynek. My spotkaliśmy się z Eugeniuszem Rudnikiem, "kustoszem pamięci" pionierskiej placówki.
rozwiń zwiń