X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: założycielowi niezależnej organizacji przedłużono wyrok

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 23:59
Założycielowi białoruskiej organizacji Platform Innovation, zajmującej się obroną praw więźniów, Michaiłowi Żamczużnemu przedłużono wyrok pozbawienia wolności do 6,5 roku – podały niezależne media białoruskie.
Michaił Żamczużny
Michaił ŻamczużnyFoto: svaboda.org

Żamczużny został w lipcu tego roku skazany na sześć lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Postawiono mu zarzuty z trzech artykułów kodeksu karnego: umyślne rozpowszechnianie informacji stanowiących tajemnicę służbową, nielegalne zdobycie środków w celu niejawnego otrzymania informacji będącej tajemnicą służbową oraz próba łapownictwa.

W piątek kolegium ds. karnych Sądu Najwyższego rozpatrzyło skargę kasacyjną wiceprokuratora obwodu witebskiego na ten wyrok i zgodziło się z nim, że łapownictwa, które zarzucano oskarżonemu, nie należy uznawać za próbę, tylko fakt dokonany. W związku z tym przedłużono mu wyrok o pół roku.

Platform Innovation powiadomiła, że Żamczużnego zatrzymano wkrótce po skazaniu w sierpniu 2014 roku za chuligaństwo szefa tej organizacji Andreja Bandarenki. Bandarence wymierzono wyrok czterech lat więzienia, skrócony później na mocy amnestii do trzech lat.

Platform Innovation zajmuje się obroną praw człowieka w miejscach pozbawienia wolności. Powstała ona na bazie organizacji Platforma, którą sąd gospodarczy w Mińsku zlikwidował w październiku 2012 roku na wniosek Ministerstwa ds. Podatków, argumentującego, że nie działała ona pod adresem, pod jakim była oficjalnie zarejestrowana.

Liderzy opozycji białoruskiej, na czele z Mikołą Statkiewiczem, kilka tygodni temu wystosowali apel o uwolnienie Żamczużnego i Bandarenki jako więźniów politycznych.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

bialorus.polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak