X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Mińsk: niedokończone polonijne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 07:00
Polacy, którzy zebrali się w stolicy Białorusi, by świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, byli zmuszeni przed czasem zakończyć spotkanie. Wcześniej w trzech różnych miejscach w Mińsku odmówiono im wynajęcia sali. Na uroczystości zebrało się około 200 Polaków z Mińska i okolic. Wyłączono światło i wyproszono zgromadzonych. Na miejscu był również polski ambasador.
Audio
  • Przerwane obchody stulecia niepodległości. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Podczas obchodówi stulecia niepodległości organizowanych przez ZPB zgasło światło, potem wszystkich wyproszono
Podczas obchodówi stulecia niepodległości organizowanych przez ZPB zgasło światło, potem wszystkich wyproszonoFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Na uroczystości był również Artur Michalski - ambasador Polski na Białorusi, który podziękował Polakom, że mimo różnych okoliczności przyszli na spotkanie. Program artystyczny rozpoczął się od odśpiewania hymnu przez połączone zespoły polonijne.

Przy kolejnej pieśni zaczęło jednak gasnąć światło, a na salę wszedł miejscowy pracownik, który zaczął wypraszać ludzi. Andżelika Borys - prezes Związku Polaków na Białorusi, nieuznawanego przez miejscowe władze - poprosiła zgromadzonych o spokojne rozejście się do domów.

- Nie można się poddać żadnej prowokacji. Są różne decyzje należące do różnych osób. Jest nam bardzo przykro. Polacy będą świętować dzień niepodległości wszędzie i zawsze - powiedziała Andżelika Borys.

Z kolei Helena Marczukiewicz - prezes mińskiego obwodowego oddziału Związku Polaków - w rozmowie z Polskim Radiem nie kryła rozczarowania zaistniałą sytuacją.

- Jest bardzo przykro, bo nie robimy nic złego. Ludzie chcą się zbierać i śpiewać. Taka sytuacja nie jest dla dobra Białorusi - powiedziała Helena Marczukiewicz.

Podobna impreza, zorganizowana w roku ubiegłym, miała spokojny przebieg. Dzisiejsze przerwane spotkanie odbywało się w tej samej sali, w której białoruskie siły demokratyczne w marcu świętowały 100. rocznicę proklamowania niezależności Białorusi. 

IAR/agkm

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

INFORMACJE O BIAŁORUSI: RAPORT BIAŁORUŚ >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak