X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Przyjaciel Poczobuta znów skazany na areszt

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 11:30
Na 10 dni aresztu został skazany Igor Bancer - polski działacz na Białorusi. Sąd w Grodnie uznał, że uczestniczył on 28 czerwca w niedozwolonej akcji protestu.
Audio
  • Anżelika Orechwo, szefowa Związku Polaków na Białorusi

Bancer stał tego dnia pod budynkiem miejscowego sądu, gdzie odbywał się proces Andrzeja Poczobuta - dziennikarza i polonijnego działacza.

Andżelika Orechwo, prezes Związku Polaków na Białorusi nieuznawanego przez miejscowe władze powiedziała Polskiemu Radiu, że spodziewała sie takiego wyroku. Jej zdaniem władzom zależy na tym, aby Bancera nie było przed sądem, w którym gdzie odbywa sie proces Poczobuta.

Andżelika Orechwo , która prywatnie jest żona Igora Bancera powtórzyła, że jej mąż tuż po zatrzymaniu ogłosił głodówke protestacyjną. Szefowa ZPB mówiła wcześniej Raportowi Białoruś, że Igor Bancer zamierza głodować w więzieniu - złożył bowiem w tej sprawie podanie. Takie pismo jest wymagane, żeby władze więzienia wiedziały, iż nie należy danej osobie przynosić pożywienia.

Jest to o tyle niepokojące, że działacz ZPB przeszedł już dwa tygodnie temu bardzo trudną pięciodniową suchą głodówkę, bez przyjmowania płynów. Schudł wtedy osiem kilogramów. – Potem jednak mówił mi, że będzie nadal głodował w areszcie, ale będzie przyjmował płyny – powiedziała Anżelika Orechwo.

Andżelika Orechwo poinformowała, że Igor Bancer wyjdzie na wolność 13 lipca. Tymczasem w piątek w Grodnie ma być wznowiony proces Andrzeja Poczobuta. Dziennikarz Gazety Wyborczej i polonijny działacz jest oskarżony o zniesławienie prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Grozi mu do 3 lat więzienia.

agkm, IAR, polskieradio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Igor Bancer znów skazany za przeklinanie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2011 15:48
Działacz Związku Polaków na Białorusi został skazany na karę grzywny w wysokości 2 milionów 100 tysięcy białoruskich rubli, co stanowi równowartość około 1100 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjaciel Poczobuta znów głoduje w areszcie

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2011 13:00
Igor Bancer został zatrzymany przed swoim domem. - Na milicji powiedziano, że złożył podanie o głodówkę - mówi Raportowi Białoruś szefowa związku, a prywatnie jego żona, Anżelika Orechwo.
rozwiń zwiń