X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Sprawa głodującej Polki w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 16:45
Wiceszef PE Jacek Protasiewicz chce porozmawiać o sprawie Polki, która nie może wyjechać z Białorusi z szefową unijnej dyplomacji w Mińsku.
Audio
Parlament Europejski w Strasburgu. Sala obrad plenarnych
Parlament Europejski w Strasburgu. Sala obrad plenarnychFoto: Parlament Europejski

Ma być interwencja Parlamentu Europejskiego w sprawie Polki głodującej na Białorusi. Chodzi o Teresę Strzelec, która od ponad miesiąca nie może wrócić do kraju, w poniedziałek w konsulacie w Brześciu rozpoczęła głodówkę. Białoruskie służby domagają się od niej zapłacenia wysokiego cła za samochód, które same wcześniej zarekwirowały i sprzedały.

Wiceprzewodniczący Europarlamentu Jacek Protasiewicz poinformował, że będzie rozmawiał na ten temat z unijną ambasador na Białorusi. - Ta Polka jest obywatelką Unii Europejskiej, więc wszelkie bezprawne, niezrozumiałe działania w stosunku do niej, nie obciążają wyłącznie dwustronnych białorusko-polskich relacji, ale relacje unijno-białoruskie na którym władzom w Mińsku szczególnie zależy z myślą o gospodarce - dodał wiceszef Parlamentu Europejskiego.

Sprawą Teresy Strzelec zajmują się polskie służby dyplomatyczne - zapewnia wiceminister spraw zagranicznych Jerzy Pomianowski. - Wykorzystujemy możliwości, jakie dyplomacja i służby konsularne oferują. Musimy po prostu załatwić jej wyjazd, przebrnąć przez białoruskie procedury, by uzyskać zgodę na wyjazd to jest zadanie poważne i trudne - powiedział wiceminister.

Sprawa Teresy Strzelec zbiega się w czasie z zaognieniem relacji na linii Polska-Białoruś. Niektórzy doszukują się celowego działania władz w Mińsku, wymierzonego w naszych rodaków. Inni - jak między innymi białoruski opozycjonista Aleksandr Milinkiewicz - uważają, że to nie jest akcja przeciwko Polakom.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Polka ogłosiła głodówkę: nie może wyjechać z Białorusi >>>

Mąż Polki przetrzymywanej na Białorusi: jest po poważnej operacji >>>

Polskie MSZ: o sprawie Teresy Strzelec dowiedzieliśmy się za późno >>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska ambasada w Mińsku chce wyjaśnień ws. Polki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 19:56
Ambasada zwróciła się z notą dyplomatyczną do białoruskiego MSZ o wyjaśnienie sprawy Teresy Strzelec. Mieszkanka województwa lubelskiego od dwóch tygodni nie może wyjechać z Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polka wciąż nie może wyjechać z Białorusi. MSZ bezradne

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 20:00
Teresie Strzelec cofnięto wizę: służby celne domagają się podatków i cła za samochód kobiety, który wcześniej zarekwirowały i sprzedały. Polskie MSZ wysłało notę, wezwało ambasadora, ale wciąż nie ma rezultatu. 9 kwietnia decyzję w tej sprawie ma wydać białoruski urząd celny.
rozwiń zwiń