"Były momenty bardzo jasne, ale także nieporozumienia"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 22:35
– Wolę nie myśleć, że część osób zakwalifikowano do konkursu, by liczba uczestników nie była zbyt mała – mówiła Magdalena Łoś, podsumowując drugi dzień przesłuchań I etapu Konkursu Wieniawskiego.
Audio
  • Podsumowanie II dnia I etapu 15. Konkursu im. Henryka Wieniawskiego (Dwójka)
Richard Lin
Richard LinFoto: Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego

– Mamy już pewne pojęcie o poziomie i wydaje mi się, że nie jest najgorszy – zauważył Adam Suprynowicz, choć zgodził się z Magdaleną Łoś, że nie każdemu uczestnikowi konkursu udaje się ten poziom osiągnąć. – Dwie skrzypaczki nie powinny się tu chyba znaleźć – podsumowała ten problem dziennikarka.

Kto nie sprostał oczekiwaniom naszych obserwatorów, a które momenty konkursu były najjaśniejsze? Wśród tych, którzy zachwycili, z pewnością znalazł się Richard Lin, reprezentant Tajwanu i USA, muzyk który na swym koncie ma już kilka nagród. – Jego skrzypce w żadnym momencie nie sprawiały nam przykrości – powiedziała Magdalena Łoś, tłumacząc, w jaki sposób gra na tym instrumencie może stać się wielką nieprzyjemnością dla słuchaczy.

***

Tytuł audycji: Podsumowanie II dnia I Etapu Konkuru Wieniawskiego

Prowadzili:  Magdalena Łoś i Adam Suprynowicz

Data emisji: 10.10.2016

Godzina emisji: 21.00

mc

Czytaj także

Veriko Tchumburidze z Nagrodą Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 02:00
Reprezentantka Gruzji i Turcji zdobyła nagrodę specjalną za najpiękniej wykonany Kaprys Henryka Wieniawskiego podczas konkursu imienia tego kompozytora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To był dzień polskich skrzypaczek"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 22:00
- Występy Mai Syrnickiej i Amelii Maszońskiej dostarczyły nam wiele radości. Ich dzisiejsze wykonania to lektura obowiązkowa - podsumowywała I dzień przesłuchań Konkursu Wieniawskiego Magdalena Łoś.
rozwiń zwiń