Pamiętne chwile Konkursu Wieniawskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 02:29
"Mały marsz wiedeński" Celiny Kotz, finałowy Brahms Marii Włoszczowskiej, ale też "chuligański występ" Semiona Gurevicha - to tylko niektóre występy, o których wspominali Dwójkowi dziennikarze w podsumowaniu poznańskiego turnieju.
Audio
  • Konkurs im. Henryka Wieniawskiego 2016 wg krytyków i dziennikarzy Dwójki
Celina Kotz dotarła do II etapu Konkursu Wieniawskiego, zdaniem wielu, wielka nieobecna finału
Celina Kotz dotarła do II etapu Konkursu Wieniawskiego, zdaniem wielu, wielka nieobecna finałuFoto: Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego

zobacz więce
Tchumburidze1200.jpg
Veriko Tchumburidze zwyciężczynią Konkursu Wieniawskiego!

- O Semionie Gurevichu mówiliśmy, że można nim straszyć dzieci w szkołach muzycznych, że tak nie należy grać, ale nam się to bardzo podobało, bo stawiał wiele znaków zapytania, to było nieoczywiste - wspominała Magdalena Łoś.

Dwójkowi dziennikarze podkreślali też wysoki poziom występów polskich skrzypków. - Prawie wszyscy polscy uczestnicy pokazali pewność w grze i dojrzałość - komplementował Adam Suprynowicz.

W audycji nie zabrakło komentarzy na temat finalistów i werdyktu jury. Pojawiły się też pewne zastrzeżenia co do programu występów w niektórych etapach Konkursu.

***

Tytuł audycji: Podsumowanie Konkursu Wieniawskiego

Prowadzili: Jacek Hawryluk, Przemysław Psikuta, Magdalena Łoś i Adam Suprynowicz

Goście: Dorota Szwarcman i Jakub Puchalski (krytycy muzyczni)

Data emisji: 22.10.2016

Godzna emisji: 23.00

bch


Czytaj także

Konkurs Wieniawskiego. "Wiele błędnych decyzji jury"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 22:30
– Dwoje, może troje finalistów to naprawdę dobrzy muzycy. Natomiast pozostała czwórka to przypadkowi goście ostatniego etapu – mówił skrzypek Zakhar Bron, członek jury 15. Konkursu Wieniawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Veriko Tchumburidze zwyciężczynią Konkursu Wieniawskiego!

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 12:00
Jury pod przewodnictwem Maxima Vengerova uznało, że najlepiej podczas międzynarodowego turnieju skrzypków w Poznaniu zaprezentowała się reprezentantka Gruzji i Turcji.
rozwiń zwiń