Mapa poezji Jarosława Iwaszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 19:00
W audycji z udziałem Bronisława Maja rozmawialiśmy o wierszach Jarosława Iwaszkiewicza, a także zadaliśmy zagadki z tym tematem związane.
Audio
  • Bronisław Maj opowiada o poezji Jarosława Iwaszkiewicza (Ćwiczenia z myślenia/Dwójka)
Mapa poezji Jarosława Iwaszkiewicza
Foto: flickr/jeff_golden

20 lutego mija 120. rocznica urodzin Jarosława Iwaszkiewicza – prozaika, autora fascynujących dzienników, ale przede wszystkim znakomitego poety. O twórczości poetyckiej autora "Oktostychów”, "Księgi dnia i księgi nocy” czy "Mapy pogody" rozmawialiśmy z Bronisławem Majem – poetą, historykiem literatury, wykładowcą Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Audycję "Ćwiczenia z myślenia"prowadzili Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska.

jp/mc

Czytaj także

Iwaszkiewicza portret wielokrotny

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 13:49
W kolejnej audycji z cyklu "Życie na miarę literatury" rozmawialiśmy o (nierozerwalnie złączonych) życiu i twórczości autora "Panien z Wilka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy Iwaszkiewicz wierzył, że Niemcy mogą być fajne?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 21:00
Czy rozważania Jarosława Iwaszkiewicz sprzed ponad 70 lat dotyczące Europy oraz miejsca Polski na geopolitycznej mapie kontynentu mogą okazać się wyjątkowo aktualne na początku XXI wieku? Zastanawialiśmy się nad tym w pierwszej wspólnej debacie Dwójki oraz "Teologii Politycznej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ocean energii, potok wigoru". Wybieramy polską książkę 25-lecia

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 10:00
Z okazji 25-lecia wolnej Polski wybieramy 25 najważniejszych polskich książek, które ukazały się w latach 1989-2014. Na uczestników SMS-owego głosowania czekają atrakcyjne nagrody.
rozwiń zwiń