Iwaszkiewicza portret wielokrotny

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 13:49
W kolejnej audycji z cyklu "Życie na miarę literatury" rozmawialiśmy o (nierozerwalnie złączonych) życiu i twórczości autora "Panien z Wilka".
Audio
Jarosław Iwaszkiewicz w swoim gabinecie na Stawisku, 1974.
Jarosław Iwaszkiewicz w swoim gabinecie na Stawisku, 1974. Foto: TVP/PAP- Zygmunt Januszewski

Naszymi gośćmi byli: Ludwika Włodek, autorka książki "Pra” i prawnuczka poety; autor jego biografii "Inne życie” – Radosław Romaniuk oraz Jacek Dehnel, który dla Biura Literackiego przygotował właśnie nowy, osobisty wybór poezji Iwaszkiewicza.
Na pytania z tzw. "kwestionariusza Prousta" odpowiadała Maria Iwaszkiewicz, córka pisarza.
Audycję prowadzili Dorota Gacek i Andrzej Franaszek.

Czytaj także

Miłosz kochał Iwaszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 11:12
Ukazała się właśnie książka zawierająca korespondencję między Miłoszem a Iwaszkiewiczem. Publikacja w niezwykle przejmujący sposób pokazuje wielostronny portret wielkich twórców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Straszy mnie ta pośmiertna samotność"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2012 20:25
Dzienniki z lat ostatnich Jarosława Iwaszkiewicza to przejmujące świadectwo odchodzenia: zostawiania wspomnień, pozbywania się nadziei, żegnania najbliższych. To dramatyczny zapis zbliżania się ku śmierci, która - jak pisał poeta - być może jest nicością.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jarosław Iwaszkiewicz kupuje mandarynki

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 00:43
Był czas, gdy obwiniano go o chorobę psychiczną żony. Plotkowano, że odbiorą mu prawo do opieki nad córkami. Nie mając żadnej pomocy finansowej od rodziny, w którą ponoć wżenił się dla korzyści majątkowych, znalazł się w sytuacji dramatycznej.
rozwiń zwiń