X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Port Literacki. "Jak wiadomo, wszyscy żyjemy w Chinach"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 19:00
To przekonanie motywowało Filipa Zawadę, autora zbioru "Świetne sowy". Były basista zespoły Pustki to jedyny młody poeta, który na Porcie Literackim we Wrocławiu wystąpił z instrumentem. Ale pozostali reprezentowali równie ciekawe spojrzenia na rzeczywistość.
Audio
  • Port Literacki. "Jak wiadomo, wszyscy żyjemy w Chinach" (Dwójka/Notatnik Dwójki)
Port Literacki. Jak wiadomo, wszyscy żyjemy w Chinach
Foto: materiały promocyjne

W dniach 19-22 kwietnia odbył się 18. Europejski Port Literacki Wrocław. Pod auspicjami Biura Literackiego spotkali się twórcy i miłośnicy przede wszystkim poezji, choć parę wątków prozatorskich również się pojawiło. Na jednej scenie występowali nestorzy wiersza - Bogusław Kierc, Ryszard Krynicki, Andrzej Sosnowski, a także debiutanci - Katarzyna Fetlińska, Jakobe Mansztajn, Barbara Klicka, Seweryn Górczak. Wiele czasu potrzeba byłoby na szczegółową relację ze wszystkich portowych wydarzeń. W "Notatniku Dwójki" skupiliśmy się na głosie młodego pokolenia, dla których wrocławska impreza okazuje się być miejscem szczególnie gościnnym.

- To jedyna okazja, kiedy mogę zaprezentować swoją poezję i wciąż przystaje do otaczającej mnie rzeczywistości - wyznaje Katarzyna Fetlińska, która po raz drugi występuje we Wrocławiu. - Na standardowych wieczorkach literackich, w bibliotece czy klubie, spotyka mnie niezrozumienie. Starsi państwo pytają mnie, po co bluźnię w wierszach, i wyjaśniają, że w poezji tak nie wolno - dodaje. Z kolei Szymon Słomczyński zastanawia się nad niszowością poezji we współczesnym świecie: - Wiersze mogłyby przecież być czytane dla rozrywki tak, jak się ogląda film albo teledysk. Przecież czasy sprzyjają wierszom krótkim...

Słomczyński jest laureatem tegorocznego "Połowu". W projekcie udział biorą debiutanci (zgłosiło się ich tym razem ponad stu); eksperci - Roman Honet, Karol Maliszewski, Joanna Mueller i Marta Podgórnik - zapraszają najlepszych do udziału w specjalnych wykładach, warsztatach, konsultacjach. Oszlifowane w takim procesie wiersze trafiają do specjalnej antologii, od lat cieszącej się sporym zainteresowaniem wydawców. Mentorzy "Połowu" podkreślali w Dwójkowym reportażu Katarzyny Hagmajer-Kwiatek wysoki poziom debiutów oraz ich różnorodność. A dlaczego młodzi ludzie w ogóle zajmują się poezją? - Frida Kahlo nie wiedziała, co zrobić z gipsem, więc zaczęła na nim malować... - odpowiada tajemniczo kolejny uczestnik tegorocznego "Połowu", Seweryn Górczak.

Dlaczego poezja Katarzyny Fetlińskiej przypomina surfowanie po internecie i dlaczego nie można być "ying ying"? Odpowiedzi w nagraniu "Notatnika Dwójki".

Zobacz więcej na temat: literatura Wrocław
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co łączy Lecha Janerkę z Hertą Müller i Ryszardem Krynickim?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 17:00
Będą oni bohaterami pierwszego dnia Portu Literackiego, który w piątek rozpoczyna się we Wrocławiu. Każdy będzie mógł z nimi porozmawiać w prowadzonym przez Michała Chacińskiego klubie festiwalowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Kierc: życie to zbieranie manatków

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 18:00
Goszcząca na wrocławskim festiwalu Port Literacki, Katarzyna Hagmajer rozmawiała także z Jerzym Jarniewiczem oraz z jurorami pierwszej edycji konkursu "Komiks wierszem". Impreza trwała od piątku do niedzieli.
rozwiń zwiń