X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Victoria Jankowska - harfa była jej pasją

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 16:54
– Poznałam Victorię jako uczennicę naszej szkoły. Weszła do mnie ze swoją mamą i od razu podeszła do harfy, zachłysnęła się widokiem tego eleganckiego instrumentu. Myślę, że od początku to była jej droga – opowiadała w Dwójce pierwsza nauczycielka Victorii Jankowskiej pani Anna Piechura.
Audio
  • Victorię Jankowską wspominają jej bliscy i nauczyciele (Notatnik Dwójki)
Victoria Jankowska
Victoria JankowskaFoto: Nina Wojtan-Wolf

Była studentką dyplomowego roku na Uniwersytecie Muzycznym im Chopina w Warszawie, gdzie  studiowała w klasie prof. Urszuli Mazurek. Ukończyła także polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, pasjonowała się kulturą hiszpańską i iberoamerykańską. Koncertowała w wielu krajach, a w lutym tego roku inaugurowała Rok Lutosławskiego w Meksyku. W "Notatniku Dwójki" tragicznie zmarłą artystkę wspominali jej przyjaciele i nauczyciele.

Anna Piechura opowiadała o początkach drogi muzycznej małej Victorii. – Miała tak delikatne opuszki palców, że w trakcie gry i ćwiczeń potrafiły pęknąć. Ona cały czas walczyła i pytała, co może z  tym zrobić, żeby móc grać dłużej i więcej – wspominała nauczycielka Victorii Jankowskiej.

Jej przyjaciółka opisała Victorię jako osobę kreatywną, o niesamowitej wyobraźni. Opowiadała o wspólnym dzieciństwie, pasji, cierpliwości i oddaniu muzyce – Victoria chciałaby pewnie, żeby postrzegać ją jako harfistkę, ponieważ wkładała w to całe serce. Często, jak chciałam się z nią spotkać, niestety nie mogła, ponieważ ćwiczyła grę na harfie, a za tydzień grała już gdzieś koncert – opowiadała o swojej przyjaciółce Marta Jakubowska.

O harfistce mówił też Piotr Wajrak, który prowadził orkiestrę w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera w Warszawie. –  Victoria była osobą cichą, skrytą, zamkniętą, ale jak się okazało bardzo ambitną i kochającą grę w orkiestrze. Pojawiające się trudności powodowały, że znajdowała w sobie siłę i chęć przezwyciężenia ich. Wiedziałem, że mogłem na nią liczyć jako na muzyka – pracowała sama i zawsze była dobrze przygotowana – wspominał dyrygent.

Audycję przygotowała Anna Skulska.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wszystkie pasje Henryka Baranowskiego – wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2013 18:00
- Wprowadzał na scenę deszcz, wodę, piasek, ktoś nawet nazwał jego teatr mianem ekologicznego - w "Notatniku Dwójki” wspominaliśmy Henryka Baranowskiego - zmarłego w ubiegłym miesiącu polskiego reżysera teatralnego, scenarzystę i aktora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspominamy Jacka Sempolińskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 09:00
30 sierpnia minęła pierwsza rocznica śmierci znakomitego malarza, rysownika, pedagoga, krytyka i eseisty. Z tej okazji przygotowaliśmy audycję, w której prof. Jacka Sempolińskiego wspominali przyjaciele.
rozwiń zwiń