X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Topos: 20 lat orki na ugorze

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 17:30
– Redagowanie pisma literackiego nie jest łatwe, ale "Topos" jest pismem, któremu udało się zbudować wokół siebie środowisko ludzi piszących. I to jest najpiękniejsze, co się mogło wydarzyć – mówił w "Notatniku Dwójki" Krzysztof Kuczkowski założyciel pisma "Topos".
Audio
  • O dwudziestoleciu pisma "Topos" mówili: Krzysztof Kuczkowski, Wacław Tkaczuk i Artur Nowaczewski (Dwójka/Notatnik Dwójki)
Topos: 20 lat orki na ugorze

"Topos" to ogólnopolski dwumiesięcznik literacki, którego redakcja mieści się w Sopocie. Czasopismo zostało założone w 1993 roku przez Krzysztofa Kuczkowskiego, który kieruje nim do dzisiaj. Sama nazwa czasopisma "Topos" jest anagramem słowa Sopot, gdzie pismo zostało założone. – Nazwę wymyślił prof. Kazimierz Nowosielski, poeta. Przynajmniej kilka razy w roku się zdarza, że ktoś odkryje jej znaczenie i wtedy bardzo się cieszymy – opowiadał Krzysztof Kuczkowski.

Pierwsze numery pisma były monotematyczne, każdy z nich był poświęcony twórczości jednego ze słynnych poetów: Miłoszowi, Herbertowi, Karpowiczowi, Karaskowi, Barańczakowi. Specjalnością "Toposu" jest nie tylko poezja, ale literatura w całej swojej rozciągłości. Kilku pierwszym numerom czasopisma towarzyszył podtytuł "Miesięcznik o sztuce i ekologii". – Wyobrażałem sobie wtedy, że wymyślę coś takiego jak "ekologia humanistyczna", czyli ekologia myślenia. Nie udało się. Po dwóch, trzech numerach zauważyłem, że pismo zaczyna przyciągać ezoteryków i ludzi myślących "inaczej" i wtedy pomyślałem, że ucieknę w formułę literacką, tam się schronię, a i tak będę robił swoje – wspominał Krzysztof Kuczkowski. – Nie do końca się zgodzę, że się nie udało – powiedział Wacław Tkaczuk – Gromadząc środowisko udało się stworzyć pewną ekosferę dla literatury i słowa – stwierdził gość Dwójki.

W audycji udział wzięli: Krzysztof Kuczkowski - poeta i redaktor naczelny "Toposu", Wacław Tkaczuk - poeta, prozaik, krytyk literacki i Artur Nowaczewski - poeta i krytyk literacki.

Audycję przygotował Witold Malesa

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Auden - włóczęga kupuje dom

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 17:00
- To było nie tylko miejsce pobytu. To było duchowe doświadczenie osiedlenia się po długim okresie nomadyzmu - mówiła w Dwójce Julia Fiedorczuk o domu Wystana Hugh Audena, któremu poeta poświęcił tom "W podziękowaniu za siedlisko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owoce życia Julii Hartwig

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 11:00
- Jej warsztat twórczy nieustanie się rozwija, cały czas jest w fazie postępu - mówił w Dwójce poeta i krytyk literacki Janusz Drzewucki. Rozmawialiśmy o późnej twórczości Julii Hartwig i jej najnowszym tomie poetyckim "Zapisane".
rozwiń zwiń