X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gitarowe cuda Marka Pasiecznego

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 22:30
Bohaterem piątkowego "Notatnika Dwójki" był Marek Pasieczny, gitarzysta i kompozytor, którego Krzysztof Penderecki określił nadzieją dla współczesnego polskiego repertuaru na gitarę.
Audio
  • Marek Pasieczny o gitarowej pasji (Notatnik Dwójki)
Marek Pasieczny
Marek Pasieczny Foto: materiały prasowe artysty

Marek Pasieczny jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu i The Royal Academy of Music w Szkocji, które ukończył z wyróżnieniem.

Nad doktoratem zaczął pracować w Nowej Zelandii, z koncertami występował w Afryce, a aktualnie mieszka na Wyspach Brytyjskich. Jest laureatem wielu nagród i jako kompozytor, i wykonawca, m.in. w 2004 otrzymał I nagrodę na II Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Ochlewskiego, w 2005 - I nagrodę na Chanterelle Guitar Prize Competition, w 2006 - I nagrodę na The Dundee Guitar Festival Scholarship Prize Competition, w 2008 - I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim "Nowa Tradycja" w Warszawie.

Mimo iż jest gitarzystą klasycznym, ma na swoim koncie także epizod jazzowy: współpracował  z wokalistką jazzową Anną Marią Jopek i amerykańskim gitarzystą Patem Methenym.
Był jednym z solistów niedawnego Warszawskiego Festiwalu Gitarowego.

Do wysłuchania nagrania rozmowy z Markiem Pasiecznym zaprasza Beata Stylińska-Rogala.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spotkanie przy gamelanie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2013 11:00
Kolejny koncert z cyklu "Podróże ponaddźwiękowe" prezentował muzykę indonezyjską, elementy teatru cieni i tańce jawajskie. Koncert 10 listopada 2013 r. w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego wystąpiła Warszawska Grupa Gamelanowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cztery tysiące polskich tang

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 16:00
- Wszyscy kojarzą tango z Argentyną, a niewielu zdaje sobie sprawę z prawdziwej gorączki tego tańca w międzywojennej Polsce. Niektóre z polskich wykonań zyskały popularność w Europie - mówiły w Dwójce autorki warszawskiej wystawy "Polska w rytmie tanga".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Szaflarska: mówią o mnie wybryk natury

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 16:00
- W lutym skończę 99 lat. Bardzo bym chciała skończyć sto dlatego, że to byłby mój pierwszy jubileusz - mówiła w Dwójce znakomita aktorka, laureatka Złotego Berła 2013.
rozwiń zwiń