Cielecka: to teatr podejmuje najważniejsze dziś tematy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 10:04
- Przez ostatnie dwie dekady polscy twórcy teatralni nie próżnowali. Jesteśmy doceniani zagranicą – przekonywała aktorka Magdalena Cielecka.
Audio
  • Cielecka: to teatr podejmuje najważniejsze dziś tematy
Magdalena Cielecka
Magdalena CieleckaFoto: Grzegorz Śledź/PR

Zdaniem gościa Magdaleny Juszczyk obecnie do teatru chodzą przede wszystkim dojrzali ludzie, którzy mają w stosunku do sztuk konkretne oczekiwania. Nastolatki zaś wybierają Internet. Magdalena Cielecka życzyła sobie, by być częściej docenianą za grę w kraju niż poza nim. Opowiadała o tym, że teatry, w których występuje, są bardzo dobrze przyjmowane na międzynarodowych festiwalach.

- Polski teatr jest tam przyjmowany entuzjastycznie, nie chodzi o to, że jest moda na nasz teatr (…) chodzi o to, jakiego rodzaju przedstawienia są tam prezentowane i tematy podejmowane. (…) To teatr podejmuje dziś najważniejsze, najbardziej uniwersalne, ale osadzone gdzieś w rzeczywistości tematy – tłumaczyła w audycji "W Dwójce raźniej" aktorka.

Magdalena Cielecka przyznała w audycji "W Dwójce raźniej", że w pracy aktora, gdy się akurat występuje, to nie ma czasu na wiele innych rzeczy poza grą. Po tym okresie następują często długie okresy "ciszy". Podkreśliła, że przez ostatnie miesiące bardzo dużo grała i wyjeżdżała na liczne międzynarodowe festiwale.

Aktorka to muza Jarzyny i Warlikowskiego. Do jej szczytowych osiągnięć należą: główna rola w spektaklu "4:48 Psychosis" Sary Kane, a także rola Lei w "Dybuku". Związana z Nowym Teatrem i zespołem Krzysztofa Warlikowskiego, występuje na deskach innych warszawskich teatrów, m.in. w spektaklu Aleksandry Koniecznej "Kobieta z zapałkami" w Teatrze Narodowym (premiera odbyła się w marcu 2012 r.). Głośny jest też ostatnio udział aktorki w serialu "Bez tajemnic" realizowanym dla kanału HBO, w drugim sezonie Cielecka partneruje Jerzemu Radziwiłowiczowi.

Audycję prowadziła Magdalena Juszczyk.

pp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pięć gwiazdek dla "4:48 Psychosis"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2010 09:11
W dniu londyńskiej premiery spektaklu TR 4.48 PSYCHOSIS "The Times" opublikował recenzję Benedicta Nightingale'a, który widział przedstawienie w Warszawie i przyznał mu pięć gwiazdek. Nightingale pisze: brawurowy spektakl - ale zdyscyplinowany, ostry, przerażający i prawdziwy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cielecka: nie ma nic gorszego dla aktora niż stojąca woda

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 21:00
- Absolutnie nie skreśla filmu to, że jest krótki. Ważne, by był interesujący. Bardzo lubię program "30 minut" Studia Munka - mówi Magdalena Cielecka, która gościła na Festiwalu Dwa Brzegi w związku z filmem "Jezioro" Jacka Piotra Bławuta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przeklęte" tematy Houellebecqa

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 11:56
Tym razem na Scenę Teatralną Trójki przeniesiemy najnowszą powieść francuskiego pisarza, która jest błyskotliwą satyrą społeczną z mocnym wątkiem kryminalnym. "Mapa i terytorium" to również traktat o ułomności relacji międzyludzkich
rozwiń zwiń