Polskie Radio
Section05
Dwa Brzegi

Trwa festiwal „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu

Filmy nagrodzone na światowych festiwalach, najciekawsze filmy polskie, konkurs filmów krótkometrażowych - znalazły się w programie 11. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”, który rozpoczął się w sobotę w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. W Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych o nagrodę będzie walczył m.in. film w reż. Joanny Szymańskiej „NAPIS”. O festiwalu Dwa Brzegi i filmie „NAPIS” mówiły w audycji Rozmowa Kulturalna reżyserka „NAPISU” Joanna Szymańska oraz Helena Tyszkiewicz, kierowniczka produkcji filmu.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Brzegi kino film polski festiwal filmowy

Lech Majewski - reżyser, którego pokory uczą starzy mistrzowie

Lech Majewski zawód reżysera łączy z malarstwem i pisarstwem. Jego najnowszy film "Psie pole" został zainspirowany "Boską komedią" Dantego. - W dzisiejszej sztuce, szczerze powiedziawszy nie znajduję narzędzi, by opisać świat - podkreśla reżyser, który był gościem Joanny Sławińskiej.
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak Arkadiusz Jakubik FILM Joanna Sławińska kino Lech Majewski Dwa Brzegi na antenie Jedynki Dwa Brzegi

Bogdan Dziworski i jego fotografie, czyli Andy Warhol w miniaturze

Operator, fotograf i dokumentalista Bogdan Dziworski prezentuje na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym wystawę zdjęć. Przedstawia ona życie codzienne w Polsce lat 70. XX wieku. - O fotografii nie należy mówić, tylko ją obserwować. Trzeba patrzeć i na tej podstawie wyciągać wnioski - opowiada Jedynce autor.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Brzegi FILM kino KULTURA Dwa Brzegi na antenie Jedynki Joanna Sławińska Andy Warhol