Polskie Radio
Section05
Dwa Brzegi

Festiwal "Dwa Brzegi": spotkania ze sztuką po obu stronach Wisły

Wielkimi krokami zbliża się początek siedemnastej edycji festiwalu "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym i Janowcu. Przez tydzień (29 lipca – 6 sierpnia) uczestnicy będą mogli zapoznawać się z kultowymi produkcjami i filmami nagradzanymi m.in. w Cannes i Gdyni, a przy okazji obejrzeć nowe dzieła cenionych twórców. Festiwal to jednak nie tylko filmy, ale też atrakcje związane z innymi dziedzinami sztuki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Ryszard Jaźwiński kino kino plenerowe Dwa Brzegi

Festiwal "Dwa Brzegi" znowu zaprasza do Kazimierza Dolnego

- Po ubiegłorocznej, wymuszonej hybrydowej formule bardzo nam zależało, żeby festiwal się odbył z udziałem publiczności - mówi Dominika Żukowska z Działu Programowego Festiwalu. - W naszym festiwalowym DNA są spotkania na żywo i to jest naszą siłą. Cieszymy się więc, że sytuacja pozwoliła na to, żeby stanął festiwalowy namiot. Od 31 lipca czekamy na publiczność.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA Katarzyna Dydo festiwal filmowy Kasia Dydo Kazimierz Dolny Dwa Brzegi

Trwa festiwal „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Janowcu

Filmy nagrodzone na światowych festiwalach, najciekawsze filmy polskie, konkurs filmów krótkometrażowych - znalazły się w programie 11. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”, który rozpoczął się w sobotę w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. W Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych o nagrodę będzie walczył m.in. film w reż. Joanny Szymańskiej „NAPIS”. O festiwalu Dwa Brzegi i filmie „NAPIS” mówiły w audycji Rozmowa Kulturalna reżyserka „NAPISU” Joanna Szymańska oraz Helena Tyszkiewicz, kierowniczka produkcji filmu.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Brzegi kino film polski festiwal filmowy

Lech Majewski - reżyser, którego pokory uczą starzy mistrzowie

Lech Majewski zawód reżysera łączy z malarstwem i pisarstwem. Jego najnowszy film "Psie pole" został zainspirowany "Boską komedią" Dantego. - W dzisiejszej sztuce, szczerze powiedziawszy nie znajduję narzędzi, by opisać świat - podkreśla reżyser, który był gościem Joanny Sławińskiej.
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak Arkadiusz Jakubik FILM Joanna Sławińska kino Lech Majewski Dwa Brzegi na antenie Jedynki Dwa Brzegi