REKLAMA

Trio Daroch. Rodzeństwu łatwiej jest się spotkać

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 19:00
Rodzinne trio fortepianowe opowiedziało Beacie Stylińskiej o swojej debiutanckiej płycie z utworami Ravela, Debussy'ego i Dvořáka
Audio
  • Trio Daroch. Rodzeństwu łatwiej jest się spotkać (Płytomania/Dwójka)
Anna (skrzypce), Maria (fortepian) i Tomasz (wiolonczela) - członkowie tria Daroch. Po 10 latach profesjonalnego, a  zarazem rodzinnego muzykowania debiutują fonograficznie. To fragment okładki ich pierwszej płyty.
Anna (skrzypce), Maria (fortepian) i Tomasz (wiolonczela) - członkowie tria Daroch. Po 10 latach profesjonalnego, a zarazem rodzinnego muzykowania debiutują fonograficznie. To fragment okładki ich pierwszej płyty.Foto: materiały promocyjne

- Gdy gramy z innymi artystami, o wiele mniej jest wspólnego odczuwania, dużo więcej trzeba ustalać - zgodziło się muzyczne rodzeństwo Darochów: Anna (skrzypce), Maria (fortepian) i Tomasz (wiolonczela). - Z drugiej strony nasze świetne zgranie to nie tylko efekt naturalnej bliskości, lecz także dziesięciu lat wspólnego muzykowania. Pierwszy raz wystąpiliśmy publicznie jako trio w 2003 roku. Od tamtej pory przeszliśmy wspólnie mnóstwo kursów mistrzowskich i studiowaliśmy razem kameralistykę w Monachium - dodali artyści.

A dlaczego warto zestawić ze sobą tria Ravela, Debussy'ego i Dvořáka i jakie jest największe marzenie rodzeństwa Darochów?

***

Przygotowała: Beata Stylińska

Goście: Anna (skrzypce), Maria (fortepian) i Tomasz (wiolonczela) - członkowie tria Daroch

Data emisji: 16.11.2014

Godzina emisji: 15.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Płytomania".

mm/mc

Zobacz więcej na temat: MUZYKA muzyka klasyczna
Czytaj także

Kwartesencja. Na rutynę najlepsza jest kameralistyka

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 22:00
- Szukamy nowych brzmień i ciszy. Wielkie emocje i melodie zastępujemy skupieniem i harmonią - mówią o swojej "progresji" muzycy Royal String Quartet.
rozwiń zwiń