70. urodziny Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej w USA

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 15:27
Polska Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej wyruszyła w najdłuższą w 70-letniej historii trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, która pozwoli na promowanie polskiej kultury za granicą.
Zespół Polskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Zespół Polskiej Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii BałtyckiejFoto: materiały prasowe

Amerykańska trasa to ukoronowanie 70-letniej działalności Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej. W ramach tournée zaplanowano 43 występy w najbardziej prestiżowych salach koncertowych w 18 stanach. W programie koncertów, które trwają od 13 stycznia do 20 marca 2016 r., znalazły się m.in. flagowe dzieła muzyki polskiej: II Koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina oraz II Koncert skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego. Prezentowane są także jedne z najpiękniejszych dzieł europejskich twórców R. Wagnera, L. van Beethovena, P. Czajkowskiego oraz N. Rimskieg-Korsakova.

W tournée biorą udział wybitni artyści polskiej i zagranicznej sceny muzyki klasycznej, wśród których znalazł się między innymi Jarosław Nadrzycki. Przy fortepianie zasiądzie Marcin Koziak, pianista wielokrotnie wyróżniony w Konkursie Chopinowskim w 2010 roku. W ramach trasy filharmonicy zagrają między innymi w Waszyngtonie, Savannah, Portsmouth, Detroit, Las Vegas czy Nowym Jorku.

***

materiały prasowe/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pokazują Gdańsk od nieznanej strony

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 14:55
W "Mikrokosmosach" spotkaliśmy się z przewodnikami oprowadzającymi po mniej znanych dzielnicach Gdańska.
rozwiń zwiń