X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Święta Bożego Narodzenia w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 15:40
Życząc Państwu pięknych, rodzinnych Świąt, zapraszamy do spędzenia ich również w towarzystwie Programu 2 Polskiego Radia.
Georges de La Tour Nowonarodzony (fragm.), ok. 1644-1649, Muse des Beaux Arts, Rennes
Georges de La Tour "Nowonarodzony" (fragm.), ok. 1644-1649, Musée des Beaux Arts, RennesFoto: Wikimedia Commons/domena publiczna

"Moje Boże Narodzenie". Artyści w Dwójce o Świętach. Zobacz więcej>>>

Czas świątecznej zadumy rozpoczęliśmy już w sobotę 23 grudnia. W audycji "Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego" wraz z prof. Ewą Wipszycką-Bravo, prof. Ryszardem Koziołkiem i ks. drem Jackiem Prusakiem rozmawialiśmy o tym, czym niegdyś było Boże Narodzenie, a czym jest teraz dla nas, zabieganych, nieustannie zajętych ludzi XXI wieku. Posłuchaj audycji>>>

W niedzielę 24 grudnia w audycji "Jest taki obraz" rozmawialiśmy o płótnie - jednej z kilkudziesięciu wersji przedstawień pierwszych rodziców namalowanych przez mistrza z Wittenbergi. Wieczór wigilijny uświetniło słuchowisko złożone z bożonarodzeniowych wierszy poetów polskich XX i XXI wieku oraz kolęd w aranżacjach Marii Pomianowskiej. Nocą w "Wieczorze płytowym" przenieśliśmy się z kolei do bajkowego świata "Dziadka do orzechów".

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia - w poniedziałek 25 grudnia zaprosiliśmy na specjalną odsłonę audycji "Kto słucha nie błądzi, czyli Płytowy Trybunał Dwójki", spotkaliśmy się z wybitną aktorką teatralną i filmową Mają Komorowską, a w "Filharmonii Dwójki" sięgnęliśmy po nagranie bachowskiego oratorium w wykonaniu francuskiego dyrygenta Marca Minkowskiego i jego zespołu Les Musiciens du Louvre. Zwieńczeniem świątecznego dnia była pierwsza część retransmisji "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, znakomitego słuchowiska w reżyserii Dariusza Błaszczyka (część II i III we wtorek 26.12 i środę 27.12). W obsadzie plejada gwiazd z Piotrem Adamczykiem, Joanną Kulig, Grzegorzem Damięckim i Mariuszem Benoit ma czele.

Popołudnie drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia - we wtorek 26 grudnia - o godz. 13.00 rozpoczęliśmy spotkaniem z Baibą Skride, łotewską skrzypaczką, laureatką I nagrody na Konkursie im Królowej Elżbiety Belgijskiej w 2001 roku. O godz. 17.00 w studiu Dwójki będziemy gościć małżeństwo znakomitych aktorów: Jana Englerta i Barbarę Ścibakówną. Wieczorem o godz. 18.00 posłuchamy zaś "Mesjasza" Jerzego Fryderyka Haendla w wykonaniu Chóru i Orkiestry Le Concert Spirituel pod batutą francuskiego dyrygenta Hervé'a Niqueta.

***

mz/mc


Zobacz więcej na temat: Boże Narodzenie Wigilia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najświętsza Maryja Panna w muzyce dawych mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 13:22
W ostatnią niedzielę Adwentu skupiliśmy się na postaci matki Jezusa Chrystusa, której poświęcona jest zarówno liturgia bliskich już świąt, jak też wspaniały bogaty rozdział muzyki europejskiej.
rozwiń zwiń