X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kandyd" Leonarda Bernsteina w Operze Wrocławskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 20:19
Program II poleca Sylwestrową premierę Opery Wrocławskiej, która zostanie wystawiona, jako pierwsze na świecie wydarzenie otwierające obchody setnej rocznicy urodzin kompozytora.
plakat do spektaklu
plakat do spektakluFoto: materiały prasowe

Nie do końca wiadomo, czy to operetka, opera, musical czy rewia, a może to tak naprawdę powiastka filozoficzna suto okraszona żartem. Kompozytor zapisał na karcie tytułowej "Kandyda – operetka komiczna". W tym podtytule zawiera się dla mnie cała przewrotność Leonarda Bernsteina – mówi Hanna Marasz, reżyser spektaklu. Choć to spektakl komiczny, muzycznie niezwykle rozśpiewany i roztańczony, nie z sobą całkiem poważne przesłanie. Przecież Sylwester i karnawał to nie tylko czas szampana i fajerwerków, ale też okazja do refleksji. Na tym chyba polega wielkość Kandyda, że warstwa komediowa i filozoficzna się przenikają – dodaje reżyserka.

Sylwestrowa premiera Opery Wrocławskiej wystawiona zostanie jako pierwsze na świecie wydarzenie otwierające obchody setnej rocznicy urodzin zmarłego w 1990 roku Leonarda Bernsteina. Spektakl zaprezentowany zostanie w wersji semi-stage. Nie budujemy scenografii. Nie stosujemy wyszukanych rozwiązań technicznych. Człowiek, kostium, światło, muzyka to główne elementy inscenizacji – wspomina reżyserka.

W spektaklu Hanny Marasz orkiestrę poprowadzi Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery Wrocławskiej. Kostiumy – barwne, skomplikowane, odwołujące się do różnych stylów i epok zaprojektowała Anna Sekuła. Za choreografię odpowiada Jacek Gębura, znany wrocławskiej publiczności artysta teatru tańca i choreograf. Reżyseria świateł: Tomasz Filipiak, projekcje multimedialne: Adrian Jackowski.

Na scenie wystąpią m.in.: Jędrzej Tomczyk i Aleksander Zuchowicz (Kandyd) oraz Galina Benevich i Ewa Majcherczyk (Kunegunda). Partię Panglossa wykona Szymon Komasa i Tomasz Rudnicki. Na scenie Opery Wrocławskiej zobaczymy także aktorów dramatycznych. W postać Woltera wcielą się Maciej Tomaszewski i Mariusz Kiljan. Solistom towarzyszyć będzie Chór Opery Wrocławskiej pod kierunkiem Anny Grabowskiej-Borys, a także Chór Dziecięcy i Orkiestra Opery Wrocławskiej.


Premiera: 30, 31/12/2017
Kolejne spektakle: 1, 6, 7/01/2018

materiały prasowe/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co nam dziś mówią "Krakowiacy i górale"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 13:46
W cyklu "Przed premierą" rozmawialiśmy o nowej wersji dzieła Wojciecha Bogusławskiego i Jana Stefaniego przygotowanego dla Opery Wrocławskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powstawał "Kandyd" w Operze Wrocławskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 16:04
"Kandyd" to przecudna kartka z podróży, a zarazem muzyczna wizytówka Leonarda Bernsteina. Zapraszamy do wysłuchania reportażu z przygotowań tego spektaklu we Wrocławiu.
rozwiń zwiń