"Płyń Wisełko". Zobacz koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 17:00
Koncert promocyjny płyty "Płyń Wisełko" odbył się 7 listopada w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

W programie koncertu znalazły się polskie piosenki lat 20. i 30. opowiadające o życiu żołnierzy, ponieważ to właśnie oni najbardziej zasłużyli się w tej walce o wolność. Piosenki opowiadają o codzienności ułanów, ich dziewcząt, przyjaciół, o ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości, poczuciu humoru. W nowym opracowaniu zespołu te piosenki brzmią sentymentalnie, dansingowo i lekko, tak by służyły radosnemu świętowaniu.

Wykonawcy:

Gabriela Mościcka - śpiew, akordeon

Lena Nowak - klarnet, śpiew

Kazimierz Nitkiewicz - trąbka, śpiew

Jakub Fedak - wibrafon, śpiew

Krzysztof Baranowski - gitara, mandolina, śpiew

Łukasz Owczynnikow - kontrabas, śpiew

Radosław Mysłek - instrumenty perkusyjne

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu.  Zespół wybiera to, co najpiękniejsze  w muzyce okresu dwudziestolecia i czasów powojennych: wzruszające walce, tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy. Orkiestra wykonuje ten repertuar, zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Warszawska Orkiestra Sentymenatlana zadebiutowała na Festiwalu  Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2015 roku, a rok później, dzięki zaangażowaniu fanów na portalu odpalprojekt.pl oraz wsparciu Programu 2 Polskiego Radia, ukazał się ich debiutancki album "Umówmy się na dziś".

W maju 2017 roku ta debiutancka płyta otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku organizowanym przez Program 2 Polskiego Radia w ramach festiwalu "Nowa Tradycja" oraz Wirtualne Gęśle - wyróżnienie przyznane przez internautów za najlepszą folkową płytę roku 2016.

***

Tytuł audycji: Retransmisja koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

Prowadził: Piotr Kędziorek

Data emisji: 10.11.2018

Godzina emisji: 16.00

pg

Czytaj także

"Mody i kody". Muzyczne żarty Orkiestry św. Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 14:50
– Do materiału postanowiliśmy podejść w różnych stylach. To, co robimy na płycie, to taka trochę zabawa – mówił Bogdan Bracha o trzynastym albumie zespołu.
rozwiń zwiń