X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Święty Mikołaj

Mikołaj pod lupą dietetyków. "To cud, że jest wciąż zdrowy"

Gdy jemy coraz więcej, to nie schudniemy - przypominają dietetycy tuż przed świętami. Okazuje się, że tylko św. Mikołaj doświadcza cudu, i choć je więcej niż wydatkuje energii, to nie grubnie w oczach. Ale co dotyczy św. Mikołaja - już niekoniecznie zwykłego śmiertelnika - to morał żartobliwej świątecznej analizy amerykańskich badaczy.
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie ŚWIAT Święty Mikołaj zdrowie dieta

Polskie zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe

Choinka, kolędy, świąteczne potrawy, opłatek i św. Mikołaj – trudno bez tego wyobrazić sobie tradycyjne polskie święta Bożego Narodzenia. Niektóre ze zwyczajów, bez których Boże Narodzenie byłoby niewyobrażalne, pojawiły się na polskich ziemiach niedawno. Mówiła o nich w Polskim Radiu 24 Klaudia Pazdan z Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie choinka Święty Mikołaj Wigilia