Spotkanie z Michaelem Krügerem

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 09:20
We wtorkowym "Notatniku Dwójki" porozmawiamy o książce Michaela Krügera - "Pejzaż z drzewem", która ukazała się w najnowszej serii poetyckiej "Zeszytów literackich".
Michael Krger
Michael KrügerFoto: Wikipedia domena publiczna/Lesekreis

Tom ukazał się w wyborze i przekładzie Andrzeja Kopackiego. Niemiecki poeta i animator życia literackiego był gościem tegorocznego Festiwalu Miłosza, dzięki czemu usłyszymy wiersze z tego tomu w jego autorskiej interpretacji oraz fragmenty spotkania.

"Wiersze Michaela Krügera są delikatne, cechuje je urocza i bezwzględna, chciałoby się powiedzieć bezkompromisowa nieoficjalność. Zrobione są nie ze stali i nie z marmuru, tylko z jedwabiu" - tak o tomie poezji Michaela Krügera pisał Adam Zagajewski. (źródło mat. wydawcy)

O specyfice jego poezji porozmawiają Andrzej Kopacki i znacznie od Krügera młodszy poeta - Tadeusz Dąbrowski.

Na audycję zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

8 października (wtorek), godz. 15.00

Czytaj także

Pierwsza muza Rainera Marii Rilkego

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 17:00
– "Dziennik schmargendorfski" to był taki poligon doświadczalny, na którym Rilke próbował szkicować własne utwory – opowiadał w "Notatniku Dwójki” Tomasz Ososiński, tłumacz wydanych właśnie dzienników Rainera Marii Rilkego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szekspir jest najwspanialszym librecistą baletowym"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 17:19
- Czytając "Hamleta" chciałem skupić się na ciszy między słowami. Właśnie ona napędza mój tok myślenia - mówił w Dwójce choreograf Jacek Tyski, twórca spektaklu baletowego na motywach dramatu Szekspira w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.
rozwiń zwiń