Antonii Baryshevskyi: Messiaena odkryłem dla siebie dzięki ptakom

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2014 10:34
W programie sobotniego recitalu znakomitego ukraińskiego pianisty na 69. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju znalazł się między innymi Olivier Messiaen. Nie było natomiast Chopina.
Audio
  • Antonii Baryshevskyi: Messiaena odkryłem dla siebie dzięki ptakom (Dwójka)
Antonii Baryshevskyi, jeden z artystów 69. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju
Antonii Baryshevskyi, jeden z artystów 69. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-ZdrojuFoto: materiały promocyjne

Czy Antonii Baryshevskyi unika dzieł polskiego kompozytora? – Nic podobnego. Bardzo lubię jego utwory, ale pomyślałem, że na festiwalu jest i tak dużo Chopina. Dlatego chciałem pokazać innych kompozytorów, jak Messiaen, Scarlatii, Musorgski, których być może inni tu nie grają – mówił pianista w Dwójce o zaprezentowanym na dusznickim festiwalu repertuarze.

Dusznicki konkurs Dwójki. Weź udział i wygrywaj płyty!>>>
W rozmowie z Różą Światczyńską Antonii Baryshevskyi przyznał się, że szczególnie interesuje go Messiaen, którego odkrył dla siebie – jak mówi – dzięki ptakom...   
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

Zobacz serwis poświęcony Festiwalowi w Dusznikach>>>

Antonii Baryshevskyi urodził się w 1988 r. w Kijowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. Po ukończeniu Specjalnej Szkoły Muzycznej im. Łysenki w Kijowie podjął studia w Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy, jest także studentem École Normale de Musique de Paris.  
Antonii Baryshevskyi to laureat wielu międzynarodowych konkursów, w tym – tegorocznej I nagrody i nagrody za najlepsze wykonanie utworu izraelskiego kompozytora w XIV Konkursie A. Rubinsteina w Tel Awiwie.
jp / agkm

Czytaj także

Program Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 19:00
Kto wystąpi podczas najstarszego festiwalu muzycznego w Polsce? Zapraszamy do zapoznania się z programem koncertów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antonio Pompa-Baldi: chciałem dotrzeć do korzeni romantyzmu

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2014 11:54
– Moim celem było zbadanie romantyzmu. To jest epoka w historii muzyki, która mnie fascynuje – przyznał w Dwójce Antonio Pompa-Baldi, znakomity włoski pianista, którego recital otworzył 69. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń