X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 17:30
Od 31 stycznia do 8 lutego Dwójka towarzyszyła zmaganiom młodych wirtuozów. Zwycięzcy zagwarantowali sobie udział w 17. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim.
Audio
  • Piotr Paleczny: liczy się osobowość pianisty (Poranek Dwójki)
  • Pełnomocnik dyrektora Instytutu im. Fryderyka Chopina ds. konkursu chopinowskiego Grzegorz Michalski opowiada o tegorocznym konkursie (Chopin osobisty/Dwójka)
42 polskich pianistów będzie rywalizowało w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina
42 polskich pianistów będzie rywalizowało w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka ChopinaFoto: materiały promocyjne

Konkurs odbył się w 3 etapach. Uczestników oceniało będzie jury pod przewodnictwem Piotra Palecznego w składzie: Andrzej Jasiński, Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Wojciech Świtała, Stefan Wojtas. Znakomita większość jurorów będzie też oceniać uczestników 17. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w październiku.

Tegoroczna edycja organizowanego od 2006 roku konkursu była wyjątkowa, bo gra toczyła się o najwyższą stawkę. Zdobywcy pierwszych dwóch nagród zagwarantowali sobie udział (z pominięciem etapu eliminacji) w 17. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina, który rozpocznie się 1 października.

Oto lista zwycięzców:

1. nagroda Andrzej Wierciński
2. nagroda ex aequo Łukasz Krupiński
2. nagroda ex aequo Krzysztof Książek
3. nagroda Łukasz Mikołajczyk
4. nagroda Karolina Nadolska
5. nagroda Michał Szymanowski

31 stycznia w "Poranku Dwójki" gościliśmy przewodniczącego jury Piotra Palecznego. Był on także, wspólnie z rzecznikiem konkursu Grzegorzem Michalskim, gościem Róży Światczyńskiej w programie "Chopin osobisty" (1 lutego, godz. 14.00-15.00). Tydzień później (8 lutego, godz. 14.00-15.00) w tej samej audycji spotkamy się ze zwycięzcami zmagań.

mm/mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W 2015 głosowanie będzie jawne. XVII Konkurs Chopinowski

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 21:00
- Aż 5 z 17 jurorów to zwycięzcy poprzednich konkursów - zapowiadał dyrektor NIFC Artur Szklener. Czy decyzje jury wzbudzą mniejsze kontrowersje niż w 2010 roku?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walce Ewy Pobłockiej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 14:59
W niedzielnej audycji rozmawialiśmy z laureatką X Konkursu Chopinowskiego o jej najnowszym wydawnictwie płytowym.
rozwiń zwiń