"Dream lake". Agata Zubel śpiewa o aligatorze

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 10:00
– Na płycie znajduje się m.in. cykl pieśni Lutosławskiego na podstawie kapitalnych surrealistycznych wierszy Roberta Desnosa – mówiła śpiewaczka Agata Zubel o nowym albumie.
Audio
  • "Dream lake". Agata Zubel śpiewa o aligatorze (Poranek Dwójki)
Agata Zubel to jedna z najważniejszych polskich kompozytorek i śpiewaczek młodszego pokolenia
Agata Zubel to jedna z najważniejszych polskich kompozytorek i śpiewaczek młodszego pokolenia Foto: Tomasz Kulak

Premiera płyty "Dream lake" będzie miała miejsce 6 maja w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Cyklowi Witolda Lutosławskiego "Chantefleurs et chantefables" towarzyszy "Siedem Sonetów Szekspira" Andrzeja Czajkowskiego. Agata Zubel zestawiła twórców na zasadzie pewnego kontrastu, ale podkreślała podobieństwo kalibru emocjonalnego obu dzieł.

Wybitny polski kompozytor i pianista żydowskiego pochodzenia Andrzej Czajkowski to twórca nieco zapomniany, którego odkrywamy dziś na nowo. Był artystą nietuzinkowym, a także fanatycznym wielbicielem Szekspira, czego wyrazem stał się pośmiertny los jego czaszki..

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Agata Zubel (śpiewaczka, kompozytorka i pedagog)

Data emisji: 5.05.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/mm

Czytaj także

Agata Zubel zdobywa Wrocławską Nagrodę Muzyczną "Polonica Nova"!

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 09:00
- Wydaje mi się, że nagrody ani mi nie przeszkadzają, ani nie pomagają. Choć to bardzo miłe, bo to potwierdzenie, że to co robimy, ma jakiś oddźwięk - mówiła w Dwójce Agata Zubel, która odebrała nagrodę za najlepszy współczesny utwór polski w wysokości 100 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń