X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Strugała: robię resúmé życia

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 10:36
- Byłem dyrygentem, który nie tylko dyrygował. Organizowałem, przewodniczyłem, pełniłem różnego rodzaju funkcje - przyznaje wybitny dyrygent, który obchodzi jubileusz 80. urodzin i 60. lecia pracy artystycznej.
Audio
Tadeusz Strugała (na zdjęciu) jest jednym z najwybitniejszych polskich dyrygentów. Pedagog, juror i organizator życia muzycznego. Od lat związany z Polskim Radiem.
Tadeusz Strugała (na zdjęciu) jest jednym z najwybitniejszych polskich dyrygentów. Pedagog, juror i organizator życia muzycznego. Od lat związany z Polskim Radiem.Foto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Tadeusz Strugała wyznaje zasadę, że dyrygent powinien nie tylko dbać o swoją karierę, ale i dać coś z siebie dla życia muzycznego w Polsce i za granicą. W "Poranku Dwójki" opowiadał o imponującej liczbie płyt i rękopisów, które zdecydował się podarować wybranym instytucjom publicznym tak, by mogli z nich korzystać nie tylko najbliżsi z rodziny, ale i wszyscy melomani. Wspominał też sytuację sprzed lat, gdy pod schodami kuchennymi w swoim internacie znalazł śmietnik, a w nim bezcenne zapiski…

Z okazji jubileuszu maestra w najbliższą niedzielę w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się jubileuszowy koncert. Wystąpi Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją naszego gościa, wieloletniego szefa kilku znakomitych zespołów, w tym właśnie POR oraz WOSPRiTV, uhonorowanego m.in. najwyższym wyróżnieniem Polskiego Radia, Diamentową Batutą.

***

Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość : Tadeusz Strugała (dyrygent)

Data emisji: 22.05.2015

Godzina emisji: 8.40

fbi/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

80. urodziny Tadeusza Strugały

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 18:00
Jubileusz przypada we wtorek, 10 lutego. Wspomnień maestra słuchać będziemy jednak przez cały tydzień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Strugała i egzotyczna turecka orkiestra

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 12:57
- W Turcji grałem nie tylko z tamtejszymi największymi gwiazdami, lecz także z wielkimi zagranicznymi solistami – wspominał w Dwójce współpracę z Orkiestrą w Ankarze maestro Tadeusz Strugała.
rozwiń zwiń