Paweł Gusnar: saksofon to nie tylko jazz

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 15:06
- Nazwa mojej najnowszej płyty wzięła się stąd, że saksofon to instrument, który znakomicie komponuje się w utworach przeznaczonych dla małych składów instrumentalnych, ale znajduje też zastosowanie jako instrument solowy w orkiestrach - mówił Dwójce muzyk.
Audio
  • Z Pawłem Gusnarem o miłości do saksofonu (Wybieram Dwójkę)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom./Pixabay

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był Paweł Gusnar - saksofonista, solista, kameralista, muzyk sesyjny i pedagog. Występował z niemal wszystkimi orkiestrami filharmonicznymi w Polsce, współpracował z mniejszymi zespołami orkiestrowymi, big bandami i orkiestrami rozrywkowymi. Ma w swoim dorobku blisko 40 płyt, w tym pięć solowych. "Saxophone Varie" zdobyła nagrodę "Fryderyk" w kategorii Muzyka Kameralna.

- To wspaniały instrument. Na szczęście coraz więcej kompozytorów pisze utwory na saksofon lub z jego wykorzystaniem. Najbardziej cieszy mnie właśnie to, że staje się on pełnoprawnym instrumentem, który coraz częściej gości na deskach sal filharmonicznych w Polsce - powiedział gość audycji.

Czy saksofoniści nadal mają poczucie, że są przez kompozytorów niedostrzegani? Z jakimi nadziejami podejmuje się studia gry na tym instrumencie? Czy włączenie saksofonu do składu orkiestry symfonicznej jest tylko marzeniem? O tym w nagraniu audycji.

Płyta "Saxophone Varie vol. 3" została wydana pod patronatem Dwójki.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Paweł Gusnar (saksofonista, solista, kameralista)

Data emisji: 15.10.2018

Godzina emisji: 16.30

Rozmowa została wyemitowana w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Heaven and Earth". Kamasi Washington potwierdza klasę

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 09:35
W audycji przyjrzeliśmy się dokładnie najnowszej płycie słynnego amerykańskiego saksofonisty i rozebraliśmy ją na czynniki pierwsze…  
rozwiń zwiń