X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Gusnar: saksofon to nie tylko jazz

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 15:06
- Nazwa mojej najnowszej płyty wzięła się stąd, że saksofon to instrument, który znakomicie komponuje się w utworach przeznaczonych dla małych składów instrumentalnych, ale znajduje też zastosowanie jako instrument solowy w orkiestrach - mówił Dwójce muzyk.
Audio
  • Z Pawłem Gusnarem o miłości do saksofonu (Wybieram Dwójkę)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom./Pixabay

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był Paweł Gusnar - saksofonista, solista, kameralista, muzyk sesyjny i pedagog. Występował z niemal wszystkimi orkiestrami filharmonicznymi w Polsce, współpracował z mniejszymi zespołami orkiestrowymi, big bandami i orkiestrami rozrywkowymi. Ma w swoim dorobku blisko 40 płyt, w tym pięć solowych. "Saxophone Varie" zdobyła nagrodę "Fryderyk" w kategorii Muzyka Kameralna.

- To wspaniały instrument. Na szczęście coraz więcej kompozytorów pisze utwory na saksofon lub z jego wykorzystaniem. Najbardziej cieszy mnie właśnie to, że staje się on pełnoprawnym instrumentem, który coraz częściej gości na deskach sal filharmonicznych w Polsce - powiedział gość audycji.

Czy saksofoniści nadal mają poczucie, że są przez kompozytorów niedostrzegani? Z jakimi nadziejami podejmuje się studia gry na tym instrumencie? Czy włączenie saksofonu do składu orkiestry symfonicznej jest tylko marzeniem? O tym w nagraniu audycji.

Płyta "Saxophone Varie vol. 3" została wydana pod patronatem Dwójki.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Paweł Gusnar (saksofonista, solista, kameralista)

Data emisji: 15.10.2018

Godzina emisji: 16.30

Rozmowa została wyemitowana w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Heaven and Earth". Kamasi Washington potwierdza klasę

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 09:35
W audycji przyjrzeliśmy się dokładnie najnowszej płycie słynnego amerykańskiego saksofonisty i rozebraliśmy ją na czynniki pierwsze…  
rozwiń zwiń