Pamuk współczesnym Conradem?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 17:35
- Traktowany przez media jako dyżurny intelektualista świata, dla nas jest przede wszystkim pisarzem, który swobodnie porusza się między światem wschodnim a zachodnim - mówił profesor Michał Paweł Markowski, dyrektor krakowskiego Festiwalu Conrada.
Audio
  • Prof. M. P. Markowski i R. Piaskowski o rozpoczynającym się 4. Festiwalu Conrada
Orhan Pamuk
Orhan PamukFoto: Fot.: ED OUDENAARDEN/ PAP/EPA

Gościem specjalnym święta literatury będzie Orhan Pamuk – laureat nagrody Nobla z 2006 roku, zaliczany do najbardziej wpływowych literatów na świecie. Zobacz więcej
Jak przypominał w "Poranku Dwójki" prof. Michał Paweł Markowski, turecki pisarz równie dobrze i interesująco mówi o tradycji własnego kraju, co o tradycji pisarskiej, czy też intelektualnej Zachodu. - Pamuk jest takim współczesnym Conradem, kto wiąże światy, wydawałoby się, niezwiązane ze sobą - dopowiadał  Robert Piaskowski, współkoordynator projektu z ramienia Krakowskiego Biura Festiwalowego.
Spotkanie z noblistą odbędzie się w środę, 24 października o godz. 20.00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Transmisja wideo z tego wyjątkowego wydarzenia do obejrzenia na stronie radiowej Dwójki! Fragmenty ze spotkania przedstawimy na antenie Dwójki następnego dnia, 25 października w godzinach 15.00-16.00.
Jakich jeszcze gości ze świata literatury, ale i nie tylko, możemy spodziewać się w najbliższych dniach w Krakowie? Co poza literaturą znajduje się w bogatym programie tegorocznego festiwalu? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z profesorem Markowskim i Robertem Piaskowskim, którą przeprowadził Marcin Pesta.  
Festiwal Conrada w Dwójce – zobacz więcej

Zobacz więcej na temat: festiwal conrada Kraków
Czytaj także

Festiwal Conrada w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 11:19
Transmisja wideo ze spotkania z Orhanem Pamukiem. Komentarze, relacje, rozmowy. Program 2 Polskiego Radia zaprasza na krakowski Festiwal Conrada, wielkie święto literatury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zagajewski z wizytą u Conrada

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 09:11
Dorota Gacek i Andrzej Franaszek zapraszają na rozmowę o pisarzu, którego książki nazwano "urzekającym dziełem pamięci i żałoby". Audycja prosto z krakowskiego festiwalu literackiego!
rozwiń zwiń