X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Drugim sercem sali koncertowej jest kawiarnia

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 12:21
– Publiczność, która chodzi na koncerty, musi mieć przestrzeń do rozmowy o swoich wrażeniach muzycznych. Umiejscowienie kawiarni jest niezwykle ważne dla całej struktury budynku – mówił w Dwójce wybitny krytyk architektury Joseph Rykwert, który ocenia nową siedzibę NOSPR.
Audio
  • Drugim sercem sali koncertowej jest kawiarnia. Joseph Rykwert w nowej siedzibie NOSPR (Poranek Dwójki)
Akustyczny model nowej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Budowę obiektu zwiedził goszczący w Katowicach krytyk architektury Joseph Rykwert
Akustyczny model nowej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Budowę obiektu zwiedził goszczący w Katowicach krytyk architektury Joseph RykwertFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Pochodzący z Polski Joseph Rykwert gości właśnie w Katowicach, gdzie odwiedza m.in. budowaną nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Pokłosiem tej wizyty będzie esej dotyczący obiektu, który ma się znaleźć w monografii poświęconej temu budynkowi. Wcześniej budowę siedziby NOSPR-u odwiedzali inni znani krytycy architektury, m.in. Henry Urbach.

– Staramy się zapraszać na budowę tych, którzy są dla nas autorytetami – powiedział Tomasz Konior, którego biuro architektoniczne jest autorem projektu budynku. – Zależy nam na ich opinii, nawet jeśli będzie ona bardzo krytyczna. Ważne jest, by poddać to miejsce próbie oceny ludzi mądrych, którzy będą mogli na nie spojrzeć ze swą ogromną wiedzą, a także dystansem – dodał.

Zaproszony do Katowic Joseph Rykwert zwracał uwagę na to, że w każdym mieście sala koncertowa jest ciekawą i bardzo ważną interwencją w jego strukturę, narzuca nowy sposób patrzenia. Dlatego najważniejsze w projektowaniu sali koncertowej jest wejście z miasta. – Struktura foyer musi być strukturą witającą – mówił krytyk architektury. – Poza tym oczywiście bardzo ważna jest akustyka sali. Wydaje mi się, że tutaj jest to bardzo przemyślane – ocenił.

mc/jp

Zobacz więcej na temat: Katowice NOSPR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joseph Rykwert - człowiek uwiedziony przez miasto

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 18:50
- Odbudowa miasta jest sprzeciwem wobec destrukcji, protestem tych, którzy są przywiązani do swojego miejsca - mówił w Dwójce architekt Joseph Rykwert, autor książki "Pokusa miejsca. Przeszłość i przyszłość miast".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowa siedziba NOSPR. Koncerty odbywać się będą prawie codziennie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 19:08
- Taką mobilizację narzuciła nam Unia Europejska, która powiedziała, że nie opłaca się budować tak kosztownej sali po to, żeby orkiestra grała w niej dwa razy w miesiącu - wyjaśniała Joanna Wnuk-Nazarowa, dyrektor naczelna NOSPR, która w Dwójce opowiadała o bogatym programie artystycznym orkiestry.
rozwiń zwiń