X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Największa internetowa baza z muzyką Kilara

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 20:16
Specjalny portal poświęcony twórczości znakomitego kompozytora został uruchomiony przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Znajdziemy tu wiele skarbów z archiwów Polskiego Radia.
Audio
  • Relacja z prezentacji projektu "Kultura dostępna" oraz inauguracji serwisu internetowego o Wojciechu Kilarze (Wybieram Dwójkę)
To był swoisty testament wobec Wojciecha Kilara - mówił o nowej kolekcji Narodowego Instytutu Audiowizualnego Michał Merczyński. Na zdj. Wojciech Kilar 1997
"To był swoisty testament wobec Wojciecha Kilara" - mówił o nowej kolekcji Narodowego Instytutu Audiowizualnego Michał Merczyński. Na zdj. Wojciech Kilar 1997Foto: PAP/TVP/Marek Wachowicz

Radiowe zbiory to - jak podkreślał w Dwójce Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego - główne źródło tej internetowej kolekcji. A jest ona wyjątkowa. - Wszystkie utwory udostępniamy internautom na całym świecie, w znakomitych interpretacjach, często jest to jedyna możliwość, by danego dzieła posłuchać - opowiadał Michał Merczyński.

W Dwójce mówiliśmy nie tylko o serwisie z twórczością Wojciecha Kilara, ale i ogólniej: o specjalnym programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura dostępna". Projekt ten, jak podkreślała minister Małgorzata Omilanowska, ma na celu zniwelowanie barier w dostępie do różnych dóbr kultury.

Dzięki internetowi bowiem, nie wychodząc z domu, możemy zwiedzić muzeum czy przejrzeć bezcenne zbiory choćby Biblioteki Narodowej. O tych ostatnich udostępnianych w sieci opowiadał dyrektor Biblioteki Narodowej Tomasz Makowski.

***

Przygotowała: Monika Pilch

Goście: Michał Merczyński (dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego), Małgorzata Omilanowska (minister kultury i dziedzictwa narodowego), Tomasz Makowski (dyrektor Biblioteki Narodowej)

Data emisji: 18.03.2015

Godzina emisji: 16.00

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

jp/tj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pieśń wolności". Życiowe credo Wojciecha Kilara

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 09:00
- Opowiadał, że lubi góry, koty i że nie potrafi się odnaleźć, dlatego pisze agresywną muzykę - mówiła w Dwójce Anna Sekudewicz, autorka reportażu o Wojciechu Kilarze.
rozwiń zwiń