X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Daleko Stąd: Nowy Orlean

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2009 13:32
21 lutego 2009, godz. 13:00
Audio

Nowy Orlean uważany jest za jedno z najbardziej malowniczych amerykańskich miast. Jest równocześnie miastem bardzo nietypowym, do czego przyczyniła się jego burzliwa historia, na której piętno wywarły lata panowania w Luizjanie Francuzów i Hiszpanów. Kajuni, Kreole, potomkowie afrykańskich niewolników -  stanowią specyficzną mieszankę ludnościową  Nowego Orleanu. Wpływ ich kultury odnajdujemy m. in. w architekturze, muzyce, kulinarnych przysmakach, literaturze i karnawałowych szaleństwach Mardi Gras.

Nowy Orlean jest także – jak wiadomo – miejscem narodzin tradycyjnego jazzu i samego Louisa Armstronga. którego imię nosi jeden z miejskich placów. Nic więc dziwnego, że miasto to przyciąga zarówno wielu turystów jak i filmowców. Dla tych ostatnich ciekawym tematem stały się także tragiczne losy Nowego Orleanu po przejściu huraganu Katrina oraz polityczne reperkusje tej tragedii. Aktualnie w Nowym Orleanie swój  najnowszy film kręci polska reżyserka Agnieszka Holland.

W audycji z cyklu „Daleko stąd” o Nowym Orleanie jego historii, architekturze, muzyce, filmach, literaturze opowiadają amerykaniści – dr Ewa Łuczak, dr Marek Szopski, a także Agnieszka Holland, Marek Gaszyński i Janusz Wróblewski.

Zapraszam,
Anna Fuksiewicz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Agnieszka Holland

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2009 16:04
11 maja 2009, godz.18:00
rozwiń zwiń