X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studio Form Dokumentalnych: Emanuel Ringelblum

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2009 16:46
23 marca 2010, godz. 21:30
Audio

Emanuel Ringelblum (ur. 21 listopada 1900 w Buczaczu, rozstrzelany 7 marca 1944 na Pawiaku w Warszawie) - polski historyk, polityk i działacz społeczny pochodzenia żydowskiego, założyciel organizacji Oneg Szabat tworzącej podziemne archiwum getta warszawskiego (Archiwum Ringelbluma). Po likwidacji getta ukrywał się po aryjskiej stronie. Zadenuncjowany, został rozstrzelany przez Niemców. Po wojnie odnaleziono dwie z trzech skrytek, w których wraz ze współpracownikami ukrył archiwalia. Dokumenty te są jednymi z najcenniejszych źródeł wiedzy na temat funkcjonowania getta oraz eksterminacji Żydów podczas II wojny światowej.
O jego życiu i pracy w audycji Joanny Szwedowskiej opowiada dr Barbara Engelking-Boni, fragmenty tekstów czyta Adam Ferency

Studio form dokumentalnych

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Strzępy pamięci": Ostatnie nagranie z Markiem Edelmanem

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2009 13:16
5 października 2009, godz. 21:30
rozwiń zwiń