X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Portrety X Muzy: Maja Komorowska

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2008 14:43
W audycji "Portrety X Muzy" sylwetka i twórczość Mai Komorowskiej.
Audio

5 marca 2008, godz. 15:30

Maja Komorowska, wybitna aktorka teatralna i filmowa, pedagog, osoba o niezwykłym autorytecie moralnym, swoją artystyczną karierę zaczęła na początku lat 60. w krakowskim Teatrze Lalki i Maski Władysława Jaremy, zaś do ostatnich jej filmowych dokonań należą m. in. rola w filmie Andrzeja Wajdy Katyń oraz w występ w węgierskim obrazie Ósmy dzień tygodnia. W teatrze zaś stworzyła rolę Anny Meister w reżyserowanej przez Krystiana Lupę sztuce Bernharda Na szczytach panuje cisza oraz role w Aniołach w Ameryce i Dybuku w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

W międzyczasie poza wieloma wspaniałymi rolami teatralnymi, w tym pamiętną rolą Winnie w Szczęśliwych dniach Becketta, Maja Komorowska zagrała wiele ciekawych i nagradzanych zarówno na polskich jak i zagranicznych festiwalach ról filmowych. Szczególne miejsce w jej filmowej karierze miała rola Belli w Życiu rodzinnym Krzysztofa Zanussiego, która zwróciła uwagę szerszej publiczności na jej wspaniały talent.

W audycji z cyklu Portrety X Muzy Maja Komorowska opowiada o wpływie, jaki na jej sztukę aktorską miała współpraca z Jerzym Grotowskim, a także m. in. o swoich rolach filmowych, o pracy nad nimi, o roli kostiumu w tym procesie, o współpracy z takimi reżyserami jak Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Tadeusz Konwicki czy Krzysztof Kieślowski. Dzieli się również ze słuchaczami swoją refleksją na temat upływającego czasu - niedawno Maja Komorowska obchodziła swoje 70. urodziny.

Zapraszam,
Anna Fuksiewicz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Portrety X Muzy: Marcel Łoziński

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2008 21:02
W audycji Portrety X muzy o swojej twórczości opowiada Marcel Łoziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portrety X Muzy: Jerzy Skolimowski

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2008 11:16
W audycji Portrety X Muzy sylwetka i twórczość Jerzego Skolimowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portrety X Muzy: Andrzej Szenajch

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2008 15:30
W audycji Portrety X Muzy o swojej pasji i o współpracy z wybitnymi reżyserami opowiadać będzie Andrzej Szenajch - aktor i kostiumograf do spraw mundurów i militariów.
rozwiń zwiń