Po prostu Holoubek

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2010 14:07
20 kwietnia 2010, godz. 11:45
Audio

Gawęda jednego z najwybtiniejszych aktorów w historii polskiego teatru i kina

Gustaw-Konrad w legendarnych "Dziadach" Dejmka, "Kuba Kowalski" z "Pętli" Hasa i komediowy Napoleon u Buczkowskiego. Wszechstronność, ba uniwersalność talentu nieżyjącego już Gustawa Holoubka wciąż zaskakuje. Zwłaszcza, że wszystkie jego kreacje naznaczone były piętnem indywidualnej osobowości oraz ascetycznego, bardzo "literackiego" stylu. Takich aktorów, artystów, ludzi już nie ma...

Aktor wspomina Kraków swojego dzieciństwa, zastanawiając się przy okazji, dlaczego przedstawiciele Pokolenia Kolumbów tak niechętnie wracają do najszczęśliwszego okresu życia.

Zobacz więcej na temat: Gustaw Holoubek Kraków Kuba
Czytaj także

Gustaw Holoubek nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2008 15:52
Miał 85 lat. Na scenie debiutował w 1947 roku - 61 lat pracy aktorskiej na scenach teatrów i planach filmowych to niezliczone kreacje aktorskie, które na trwałe zapisały się w świadomości pokoleń widzów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

MBK i Siesta w niedzielę z Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2008 11:41
Część niedzielnego Magazynu poświęcimy Gustawowi Holoubkowi, ale będzie też o Przeglądzie Piosenki Aktorskiej i Teatrze Muzycznym Capitol. W Siescie zapewne również wrocławskie tematy gdyż dobiega końca 44 Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piosenka świata nie zbawi, ale może nam pomóc

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2010 12:30
W Muzycznej Jedynce prezentujemy polskie utwory, które wyjątkowo dobrze brzmią w trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Usłyszymy m.in. wykonywaną przez Wojciecha Malajkata kompozycję Bułata Okudżawy o tak znaczącym tytule Droga smoleńska.
rozwiń zwiń