X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Watykan wobec problemu uchodźców i migrantów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 08:17
- Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy jest według papieża Franciszka bardzo istotny dla pokoju. Źródłem problemu uchodźstwa są przecież nękające różne rejony świata wojny oraz państwa, które generując te konflikty nie chcą wziąć odpowiedzialności za ich ofiary – mówił w Dwójce ks. dr Andrzej Paś z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Audio
  • Przed 105. Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy (Puls świata/Dwójka)
Nielegalni imigranci zatrzymani w Sudanie
Nielegalni imigranci zatrzymani w SudanieFoto: PAP/EPA/MARWAN ALI

pap hongkong 1200.jpg
Hongkong. Fala protestów przeciw nowemu prawu

Kolejny, 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy będzie obchodzony przez Kościół w niedzielę 29 września 2019 roku. W audycji rozmawialiśmy o współczesnym problemie migracji oraz o stanowisku Watykanu wobec problemu uchodźców i migrantów.

Głowa Kościoła wobec migracji

Papież Franciszek w swoim orędziu napisał: "Społeczeństwa najbardziej zaawansowane gospodarczo rozwijają w swoim łonie skłonność do pogłębionego indywidualizmu, która w połączeniu z mentalnością utylitarną i pomnożona przez sieć medialną wytwarza «globalizację obojętności». W tym scenariuszu migranci, uchodźcy, przesiedleńcy i ofiary handlu ludźmi stali się symbolami wykluczenia, ponieważ oprócz trudności, jakie pociąga za sobą sam ich stan, często są obciążani osądem negatywnym, traktującym ich jako przyczynę bolączek społecznych. Postawa wobec nich stanowi dzwonek alarmowy, ostrzegający przed upadkiem moralnym, który grozi wówczas, gdy przyznaje się miejsce kulturze odrzucenia".

Jakie inne źródła migracji powinny być według Kościoła dostrzeżone i traktowane z należytą uwagą? Jak można scharakteryzować inicjatywy chrześcijan na rzecz uchodźców? Jakie miejsce wśród setek projektów realizowanych przez Kościół a całym świecie zajmuje pomoc humanitarna? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadził: Krzysztof Renik

Gość: ks. dr Andrzej Paś (koordynator ds. mediów organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie)

Data emisji: 27.09.2019

Godzina emisji: 16.45

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak