Polskie Radio
Section05
migracja

Jaka powinna być polityka migracyjna Polski?

Rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn stwierdził na łamach Rzeczpospolitej, że polski rząd twardo broni się przed "szkodliwym unijnym mechanizmem masowej relokacji uchodźców" i wyraził nadzieję, że wkrótce rozpocznie się debata na temat tego, "jak zabezpieczyć unijne kraje przed niebezpieczną falą migracyjną". Jego słów nie pozostawił bez odpowiedzi Piotr Buras (European Council on Foreign Relations), który – wraz z ekspertem ds. bezpieczeństwa Jarosławem Guzym - gościł w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie migracja imigracja uchodźcy

Dzień Migranta i Uchodźcy. "Pomaganie nie jest łatwe"

Po raz 104. obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W orędziu z okazji tego dnia papież Franciszek podkreślał, że grzechem jest godzenie się na to, by lęki przed przybyszami "szkodziły szacunkowi i wielkoduszności oraz podsycały nienawiść i odrzucenie". O pomaganiu innym mówili w audycji Gorący Temat Monika Kacprzak, rzeczniczka UNICEF Polska i prof. Ryszard Cichocki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  migracja uchodźcy imigranci w Europie UNICEF

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kościół katolicki chce w ten sposób zwrócić uwagę na problemy "ludzi w drodze" i obudzić poczucie odpowiedzialności za duchową i materialną pomoc. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli o. Jacek Gniadek (dyrektor Centrum Migranta Fu Shenfu) i ks. Paweł Rytel-Andrianik (rzecznik Episkopatu Polski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 uchodźcy Kościół emigracja papież Franciszek migracja imigranci w Europie