Polskie Radio
Section05
migracja

Millennialsi przenoszą się na przedmieścia. Przesyt miastami widoczny na całym świecie

Atrakcyjność wielkich amerykańskich miast, takich jak Nowy Jork, Los Angeles i Chicago, najwyraźniej zaczęła słabnąć w oczach młodych osób jeszcze zanim COVID-19 uderzył w 2020 roku. Korzystając z najnowszych danych, firma zajmująca się planowaniem finansowym SmartAsset odkryła, że millennialsi w wieku od 25 do 39 lat emigrowali z dużych miast już przed kryzysem i przenosili się do stanów takich jak Teksas, Kolorado, Waszyngton i Arizona.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes migracja dom społeczeństwo

ANALIZA Wielka emigracja z miast. Jak COVID wpływa na przemieszczanie się ludności?

Pandemia koronawirusa jest odpowiedzialna za dramatyczną zmianę w sposobie życia i pracy na świecie. Podczas gdy ograniczamy nasz czas przebywania w miejscach publicznych i zachowujemy społeczny dystans, starając się powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, całe rodziny wykonują podstawowe czynności, takie jak nauka, praca, zakupy, a nawet wizyty lekarskie w swoich domach, korzystając z ekranu i połączenia internetowego. Wielu doszło do wniosku, że te czynności można wykonywać w innych lokalizacjach niż miasto. Na całym świecie ruszyła lawina covidowej emigracji z miast.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes migracja COVID-19 koronawirus dom społeczeństwo

Efektywność polityki migracyjnej w UE. Wiceszefowie MSZ i MSWiA wzięli udział w debacie

Pogłębienie współpracy z państwami trzecimi jako niezbędny element zwiększenia efektywności unijnej polityki migracyjnej - to główny temat dyskusji, którą przeprowadzili w sprawie migracji unijni ministrowie spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych. Polskę reprezentowali wiceministrowie Paweł Jabłoński (MSZ) oraz Bartosz Grodecki (MSWiA).
Zobacz więcej na temat:  migracja imigranci w Europie imigracja uchodźcy Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja Paweł Jabłoński ŚWIAT

USA przyjmą imigrantów z Meksyku. O azyl ubiega się około 25 tys. osób

Stany Zjednoczone zaczną przyjmować tych imigrantów, którzy ubiegali się o azyl pod rządami Trumpa i zostali zmuszeni do pozostania w Meksyku w oczekiwaniu na przesłuchania przed sądem - potwierdziła w piątek administracja Joe Bidena. USA szacują, że takich osób, które są już w trakcie aktywnego procesu ubiegania się o azyl, jest około 25 tysięcy. Z powodu pandemii administracja Bidena nie będzie przyjmować większości nowych wniosków o azyl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Joe Biden Meksyk migracja