"Musimy radzić i informować". Dodatkowe audycje Polskiego Radia w związku z zagrożeniem koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 17:35
Programy Polskiego Radia S.A. zmieniają ramówki. Wprowadzają więcej programów poradniczych, edukacyjnych i informacji dotyczących przeciwdziałaniu epidemii
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

Polskie Radio S.A. uruchamia dodatkowe audycje, w których wspiera słuchaczy i prowadzi akcję edukacyjną, mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i choroby COVID-19.

- Nasi słuchacze ufają antenom Polskiego Radia i oczekują od nas wszechstronnej i kompetentnej informacji o wszystkim, co jest ważne dla ich zdrowia i zdrowia ich najbliższych - uważa Agnieszka Kamińska. - Musimy radzić i informować tak, żeby nie wywołać paniki. Informacja musi być precyzyjna, pełna, intensywna. Czujemy się odpowiedzialni za to, aby słuchacze dobrze rozumieli zaistniałą sytuację i wiedzieli, jak powinni się zachowywać - powiedziała  Prezes Polskiego Radia S.A.

Czytaj więcej
polskie radio budynek.jpg
Polskie Radio zawiesza do odwołania wydarzenia z udziałem publiczności

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Zakażone dziecko i młoda kobieta

Anteny dostosowują przekaz

Program Pierwszy nadaje m.in. w Czterech Porach Roku oraz Ekspresie Jedynki nowe cykle audycji, w których eksperci udzielają odpowiedzi na pytania zadawane przez słuchaczy. Stacja na bieżąco informuje o rządowych i samorządowych działaniach zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Program przekazuje także wszystkie informacje o sytuacji w Europie i na świecie. Jedynka podpowiada słuchaczom, jakie sprawy urzędowe można załatwić w Polsce on-line i jak się do tego zabrać. Na antenie są również porady prawne dotyczące praw i obowiązków pracowników i pracodawców wynikających z epidemii. Program przypomina o obowiązkach wynikających z kwarantanny i apeluje o wsparcie seniorów, którzy są szczególnie wrażliwi na zakażenie wirusem.

W radiowej Trójce pojawiły się specjalne wydania audycji Puls Trójki, Do południa, Za a nawet przeciw, Klub Trójki, w których omawiane są różne aspekty sytuacji wywołanej zagrożeniem koronawirusem. Prawo pracy, zasady bezpiecznego zachowania, odżywianie się, porady psychologów i wiele innych tematów, które mogą być przydatne słuchaczom. Stacja na bieżąco przekazuje komunikaty i informacje ważne dla ograniczenia epidemii. 

Informacyjne Polskie Radio 24 transmituje wszystkie konferencje prasowe, briefingi i oświadczenia związane z epidemią wirusa CoV-2. Stacja nadaje na bieżąco wszystkie komunikaty i informacje przekazywane przez przedstawicieli rządu, instytucji państwowych, a także samorządów oraz kierownictwa szpitali w regionach. Oprócz dużej liczby transmisji Polskie Radio 24 prowadzi także kampanię informacyjna dotyczącą zwalczania koronawirusa w serwisach i magazynach informacyjnych oraz materiałach reporterskich. Polskie Radio 24 wykorzystuje również na bieżąco materiały Informacyjnej Agencji Radiowej oraz łączy się z korespondentami Polskiego Radia zagranicą. Temat jest stale obecny podczas rozmów ze wszystkimi gośćmi stacji.

Portal informacyjny PolskieRadio24.pl od początku pojawienia się zagrożenia epidemii koronawirusa prowadzi akcję informacyjną publikując materiały poradnikowe, oficjalne zalecenia i komentarze ekspertów. Od 5 marca w sposób nieprzerwany, 24 godziny na dobę prowadzony jest i aktualizowany na stronie głównej specjalny raport, w którym znajdują się najświeższe informacje nt. epidemii koronawirusa przekazywane przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny i inne resorty oraz służby. Równolegle portal publikuje także analizy poradnicze związane z higieną, procedurami oraz zmianami zachodzącymi w związku z nadzwyczajną sytuacją. Nowym projektem jest uruchomienie specjalnej subdomeny koronawirus.polskieradio24.pl, która będzie kierowała do raportu specjalnego z najważniejszymi informacjami nt. zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się wirusa CoV-2.

jp

Czytaj także

Polskie Radio zawiesza do odwołania wydarzenia z udziałem publiczności

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 06:35
W związku z apelami służb państwowych o ograniczenie imprez publicznych w kontekście sytuacji dotyczącej koronawirusa Zarząd Polskiego Radia S.A., w trosce o dobro pracowników, gości i artystów, podjął decyzję o zawieszeniu do odwołania koncertów, prób oraz wszystkich wydarzeń antenowych i pozaantenowych z udziałem publiczności organizowanych przez Polskie Radio S.A. 
rozwiń zwiń