Pomoc dla instytucji i dla twórców. Program dotacyjny "Kultura w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 10:00
- Program składa się z dwóch elementów: z programu dotacyjnego, 15 mln zł, i programu stypendialnego, 5 mln zł, dla ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji -  mówił w Dwójce prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury, o inicjatywie będącej elementem tarczy antykryzysowej w kulturze.
Audio
  • Prof. Rafał Wiśniewski o programie dotacyjnym "Kultura w sieci" (Poranek Dwójki)
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock.com/Scharfsinn

Misteria 1200.jpg
Misteria Paschalia 2.0 w Dwójce online

Jak wyjaśniał gość "Poranka Dwójki", 15 mln zł to "środki na projekty związane z wydarzeniami kulturalnymi, z wirtualnymi oprowadzeniami po muzeach, na gry, strony". - Inwencja zostaje w gestii artystów, tych, którzy mają fajny pomysł, żeby zaprezentować swoje utwory w sieci  - tłumaczył prof. Rafał Wiśniewski.

Gość Dwójki podkreślał, jak istotna jest tu równowaga "pomiędzy dużymi podmiotami a małymi działaniami lokalnymi". - Dlatego ten program zaczyna się od 5 tysięcy złotych. Jeśli ktoś ma dobry pomysł, jest to lokalna inicjatywa niewymagająca wielu środków, może skorzystać z tej mniejszej puli - mówił.


Dwojka_NOSPR_1200x660_4.jpg
"Zostań w domu". Dwójka w NOSPR - NOSPR w Dwójce

W rozmowie z prof. Rafałem Wiśniewskim nie zabrakło dookreśleń związanych ze stypendialną częścią programu "Kultura w sieci". Gość Dwójki opowiadał również o innych programach dotacyjnych Narodowego Centrum Kultury.

"Kultura w sieci" to program Narodowego Centrum Kultury uruchomiony z inicjatywy wicepremiera prof. Piotra Glińskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nabór wniosków trwa do 20 kwietnia 2020 roku.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: prof. Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury)

Data emisji: 6.04.2020

Godzina emisji: 8.30